| anonim_4396 a întrebat:

Imi zice ca nu e pregatit pentru o prietena, dar eu stiu ca ma place dar nu inteleg de ce evita sa imi ceara prietenia.

Il plac foarte mult si mi-e teama ca se va termina si anul asta scolar si nu ne vom mai vedea poate niciodata.

Am facut tot ce se poate si raspunde la fel. I-am zis odata ca as vrea macar o imbratisare, nu stiu la ce s-o fi gandit dar n-am primit nimic.

Stiu ca ma place pentru ca se comporta frumos cu mine, se uita frumos, vrea sa vorbim mereu dar cand aduc in discutie vorba de noi si ii spun ca il plac inchide usor subiectul.

Spuneti-mi ce sa fac, nu mai stiu! Il iubesc! Multumesc de ajutor! Orice sfat imi va fi de folos.

Răspuns Câştigător
| RyanGeorge a răspuns:

Inteleg ca il placi si el te place dar poate nu vrea sa fie cu tine, pentru ca orice baiat care ii place de o fata chiar daca ar fi el timid ar da multe semne si atunci in "disperare" daca baiatu nu face nimic actioneaza fata ca si in cazul tau si totusi el te respinge, e greu sa te impaci cu gandul ca nu vrea sa fie cu tine, parerea mea e ca nu merita, ai incercat de atatea ori asta e, u meriti ceva mai bun.