| ஜÐαɾκPαɳteɾஜ a întrebat:

As vrea un sfat sad

E un baiat nou venit la Scoala Gimnaziala de muzica si Arte plastice N.N Tonitza Barlad.il cheama Paul.

Odata cand ne-am plimbat cu rolele in Gradina publica cu restul clasei mi-a spus ca o place pe o fata Alexandra Bularda. Apoi a spus ca ma place si pe mine.Eram asa de fericita ca simte la fel :X

Dupa cateva sapt. am fost cu el cateva zile. Bularda l-a refuzat mai inainte.Si cu o zi inainte sa ne ducem cu toata clasa la restaurant fata aia m-a sfatuit sa ma despart de el.A spus citez "Eu l-am refuzat.Vei stie de ce.Desparte-te de el".Iar eu ca o proasta am crezut-o.

El a suferit mult.Normal ca si eu.Acum vreau sa ne impacam si cand am vrut sa ii cer scuze am aflat ca e cu "cea mai buna prietena a mea".M-a durut inima sad

Dupa ce s-a ea s-a desp de el a dat vina pe mine ca din cauza mea a facut-o.Intradevar i-am spus Andreei ( cea mai buna pr. a mea ) sa se desparta ca imi frange inima.Ea asa a facut.Dar a mai dat vina pe mine si ca din cauza mea Bularda nu l-a acceptat.

Dupa cateva sapt. eram cu altul.Si si-a cerut scuze pe facebook Paul :X Dar eu il aveam deja pe Sebi.un bou cu care eram doar ca sa il fac.I-am spus asta lui Paul ca sunt cu Sebi.Dar apoi i-am spus ca m-am desp. de Sebi chiar atunci pentru. el.

Paul a spus sa fiu cu el pentru, ca stie ca vreau sa fiu cu Sebi.Dar eu nu vroiam.Si nu stiam pe cine sa aleg.Pe un baiat care nu il plac dar nu vreau sa ii frang inima sau pe un baiat care il iubesc?sad

Ca sa ma faca sa nu il mai plac, dupa ce eu i'am spus ca nu il plac pe Sebi a spus "nici eu pe tine". Asta m-a durut.Si mi-a marturisit ca a fost doar ca sa nu mai sufar pentru. elsad

Dupa am iesit de pe facebook si nu am mai raspuns la mesajele lui.La scoala tot ne privim insistent.E o dragoste intre noi.O simt.Iar Sebi se tot baga cu pr. mea cea mai bunasad

Va rog ajutati-masad.

Răspuns Câştigător
| allexya501 a răspuns:

Ar trebui sa iti asculti atent inima caci ea stie cel mai bine iar la un moment dat un raspuns va veni de la sine :*
Nu este indicat sa pui o asemenea intrebare pe TPU deoarece nimeni nu poate stii cat de mult il iubesti pe Paul sau pe Sebi. Cum am spus: asculta-ti inima! Las-o sa vorbeasca!
:* :* :* Sper sa faci o alegere buna

14 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

In prmul rand, ai dat prea multe detalii.Crezi ca adaca nu imi spuneai tu la ce scoala inveti, si numele de familie al fetei aleia eu nu puteam sa iti raspund, sau ce?
Si, pentru o fata de 12-13 ani, iti sta cam mult gandul la baieti. Okei, si eu am 13 ani si normal ca ma mai muit dupa baieti, dar eu nu scriu ca si cum tocmai am venit de pe Marte. Si acum clar, singura solutie pentru tine e s-o lasi mai moale cu dragostea.Soarta va decide.

| ஜÐαɾκPαɳteɾஜ explică (pentru Gabica):

Gabica,probleme daca am dat prea multe detalii?straight face
In plus, nu erai obligata sa raspunzi la intrebare.
Si in al 2-lea rand ce trebuie sa iti pese tie de varsta mea?straight face

| facepalmlol a răspuns (pentru Gabica):

Dumnezeu cu mila!
Cam asa ceva laughing

| ReiVaN a răspuns:

Opriti planeta va roooooog, vreau sa cobor urgent.

| facepalmlol a răspuns (pentru ReiVaN):

Ne pare rau.
Asta e realitatea.

| BSwwatch a răspuns:

Qué Telonevala surprise

| Azµre a răspuns (pentru BSwwatch):

Prostii, fantezii și alte tâmpenii...

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

Moaaamaaa, frate am citit primele chestii pe care le-ai scris si cand am dat jos sa raspund, era incontinuare scris, parca nu se mai opreea rolling on the floor fa ce-ti spune inima, adica pe bune, nu mai sunt baieti care iti plac? pe bune eu, unde dau cu ochii, imi place orice fata, dar, tu trebuie sa ridici capul in sus, niciun baiat nu are dreptul sa isi bata joc de tine in halul asta, daca te iubeste, bine, daca nu, iarasi bine, si in plus de ce ai vrut sa il faci gelos? Baiatul poate nu te placea, sau poate da, sigur nu mai e niciun baiat din clasa, sau din scoala sa iti placa? sunt sigur, funda? tongue

| CarlyZ a răspuns:

Mai bine îndrăgostește-te de școală.

Bisous!

| Luchius a răspuns:

Tu te cuplezi cu baieti "ca sa ii faci"? Ce dumnezeu de mentalitate e asta? Serios acum cati ani ai? Cat despre dragul tau Paulica, asta va ia la rand ca pe oi iar voua vi se pare atat de dragut.e ca si cum le-as zice la vreo 2-3 fete ca le plac apoi incerc cu fiecare sa vad daca o iesi ceva, dupa ce 2 ma refuza ajung la a 3-a care accepta si totul e "asa de bine:X", asa de bine fiind pentru mine ca m-a acceptat pana la urma o fata insa rau pentru ea ca e ceva gen "roata de rezerva", cand una nu vrea, o iau pe cealalta, ceva de genu.

| ștefiiiiiiiiiiii a răspuns:

Scuze dar asa suntei voi prietene? Deci mie daca mi-ar spune o prietena de-a mea oricat de buna mi-ar fi eu nu as ascultaoo. adica ce ***? laughing)
incearca sa fii din nou cu el martuisandui cat de mult conteaza el pentru tine si nu mai asuclta ce zice lumea sau prietenile tale. o prietena adevarata nu te`ar pune sa te desparti de el! Cuplacere fundita? :X

| EdwwBigM a răspuns:

Daca de 'Sebi' nu-ti place ei bine atunci nu poti sa fii cu el, e o relatie nula. Daca si Paul te place si tu il placi ehh ...atunci se schimba situatia, oricum nu prea o sa fiti mult impreuna, dar totusi as zice sa ramai cu Paul smug. O seara bunawinking