| Adrien0709 a întrebat:

Aseară am făcut sex cu iubita mea, am ejaculat in exterior dupa care am continuat sa facem. Poate rămâne însărcinată?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

| Adry05 a răspuns:

Dacă e în perioada fertilă clar da.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta citeste cu atentie pentru a afla in ce conditii se poate forma sarcina.
1.) Sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in cazul in care actul sexual in urma caruia ajunge SPERMA in VAGIN este intretinut in 1-a sau in toate cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului.
INTREBARE : in acest moment in care a fost intretinut actul sexual, iubita ta este in PERIOADA FERTILA a actualului ciclului menstrual?
2.) Fiindca au fost intretinute 2 acte sexuale una dupa alta si ambele acte au fost neprotejate, in atfel de situatii in mod SIGUR/CERT in toate cazurile in timpul celui de al 2-lea act sexual SPERMA ramasa in URETRA dupa ejaculare, se scurge pe nesimtite in vagin, dar acest lucru se poate evita/impiedica sa se intample/produca numai daca :
-- in perioada de timp dintre cele 2 acte sexuale TU ai urinat pentru a elimina sperma care a ramas in URETRA dupa ejacualarea de la finalul primului act sexual si inceperea celui de al 2-lea sex
INTREBARE : ai urinat inainte de a incepe al 2-lea act sexual?
Pentru ca fata sa NU ramana insarcinata in mod obligatoriu trebuia sa fie indeplinita una dintre cele 2 sitiuatii precizate la punctul 1. ) sau la punctul 2.). De fapt pentru a elimina orice ''surpriza'' neplacuta ar fi trebuit sa fie respectate si indeplinite conditiile prezentate la ambele puncte. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa ramana gravida daca era in perioada fertila.

| Andreeush a răspuns:

Dacă era în perioada fertilă da, poate rămâne însărcinată.

| Sofer a răspuns:

Daca nu ai urinat dupa ce ai ejaculat si ai continuat asa. normal ca poate ramane.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Da,poate. Daca era in perioada fertila.

| Maia55 a răspuns:

Dacă nu ai folosit prezervativ sunt șanse sa rămână. Când mai faci asta ai grija sa urinei iar mai apoi sa te speli pentru a reduce șansele și cel mai bine ar fi sa va protejați.