| anonim_4396 a întrebat:

baiatul de care imi place a cam inceput sa se holbeze la mine, sa faca glume pe seama mea ( adica nu pe seama mea ) ceva-n gen : Vorbeste cu cineva si face dupa ca nu cu tine am vb am vb cu x (cu mine). Este mereu pe unde sunt si eu. Adica daca eu ma joc cu un coleg in pauza si sar peste el laughing) face si el la fel cu o colega ( se joaca cu ea ). Stie ca imi place de el dar m-a refuzat ( nu in fata, i-a spus asta colegului meu ) anul trecut. Anul acesta am tot incercat sa-l uit, sa-l ignor si cred ca merge ca se cam simte laughing)))) eu mereu am fost mai crazy adica chiar daca imi place de un baiat, eu ma,, dadeam" la toti baietii laughing) asa in gluma vb-eam cu toti. Dar tot pe el il iubeam. Si el este cam gelos straight face adica nu ai cum sa fii gelos pe cineva daca nu iti place de acel cineva. Voi ce credeti ma place?
FUNDAAA kiss

4 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

Trebuie sa ai grija sa nu confunzi dragostea adevarata (care implica vointa, devotament, decizie constienta) cu simpla atractie fizica. Probabil ca este atras de tine, dar nu poti asuma mai mult. Parerea mea este ca mingea este la el. Baiatul este dator sa o cucereasca pe fata. Glumele acestea, si de o parte si de alta, pot indica faptul ca nici unul dintre voi nu este suficient de matur pentru o relatie serioasa.

| MaDroghezCuFericire a răspuns (pentru martzian):

Multumesc de sfat happy noi 2 suntem mai copilarosi. Ma-m gandit bine si am sa las lucrurile asa cum sunt happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca o arzi aiurea, siti place sa fii bagata in seama de toti, sau sa te bagi in seama cu toti. daca-l iubeai erai cu el si el cu tine.nu va jucati dea iubirea si dea prietenia.

| DeeaEuu a răspuns:

Hey... buna ai abordat o metoda foate foarte buna cu ignoratul (bravo), sti vorba aceea baieti vor ceea ce nu pot obtine, nu? laughing deci daca tu spui ca facea cam aceleasi lucrui pe care le faceai si tu si este si gelos atunci cand te ''dadeai'' la baieti, eu zic ca te cam place sau macar te simpatizeaza! multi pupici! kiss kiss si sper ca ti-am fost de ajutor! p.s sunt si eu la fel de nebuna ca tine si aproape aproape in aceeasi situatie! pup! kiss