| Yosifica a întrebat:

Care stiti care este media generala pentru a intra la un liceu cu profil uman?( Scuzati categoria)

Răspuns Câştigător
| roooxy_5474 a răspuns:

Depinde de liceu big grin ce concurenta e pentru el big grin vrei la filologie?thinking de regula trebuie sa ai peste 8. cu sigurantamulta bafta
:*

2 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Buna!
Deci nu exista o anume medie cu care sa intri la profil uman angry. Adica fiecare profil are preferintele lui si acest lucru se va face in urma examenului care e maine ( Doamne ajuta! :o# ) si a mediiilor din clasele V-VIII.Ai putea citi mai multe pe internet pentru ca sunt foarte multe reguli si lucruri care te ajuta sa intelegi. Ca sa iti spun mai pe scurt ca sa intri la orice profil nu neaparat uman trebuie sa ai in primul rand media generala V-VIII calculata pe urma dai examen de admitere ( romana si mate ) in urma caruiase face o medie si se afla media de admitere apoi in ordinea descrescatoare a preferintelor tale iti alegi un liceu si un profil in conformitate cu cererile si optiunile tale. Pe acea fisa pe care o vei completa ai dreptul la ( nu mai stiu cate ) optiuni. Si daca intri intri la liceu care vrei daca nu optiunea doi daca nu optiunea 3 si tot asa pana cand ajungi undeva happy. Acest protocol se discuta la sedinte cu parinti in decursul clasei a VIII -a tongue. Sper ca team lamurit cat de cat. Bafta!

| Yosifica explică:

Da filologie ...stiu alexandra se da examenele si se face si media pe 5-8, dar vroiam sa stiu daca intru cu 9.80 acolobig grin