| AnAndrey1994 a întrebat:

Ce faceti?kissAm o intrebare pentru voikissSotul meu s-a terminat in mine inainte cu 3-4 zile sa imi vina menstruatia! Intrebarea mea pentru voi este ca o sa imi intarzie menstruatia daca sunt insarcinata sau doar luna ce vine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cazuri rare se intampla mereu. dar sansa e atat de mica! e totusi incorect sa spui ca aceea e perioada fertila. perioada ferita este undeva intre zilele 8-16 ale unei luni, in functie de durata ciclului. zilele 3-4 inainte de menstruatie inseamna zilele 23-25 - iarasi in functie de durata ciclului ei. de ce dai informatii eronate? asa se intretine o informatie gresita si nu e bine.

19 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu o să mai vină deloc. Poţi cumpăra un test de sarcină pentru liniştea ta.Sau chiar două,pentru că nu se adeveresc mereu.Şi e bine să ai două rezultate.Şi în mod normal, trebuie să apară semnele de sarcină dacă eşti însărcinată. Greţuri, ameţeli, stări de somnplenţă, etc. Testul de sarcină te ajută foarte mult.Sau poate o vizită la medic.

| soul2soull a răspuns:

Ce naiba nu folosesti folie chinezeasca de la farmacii daca tot nu-i place prezervativul si faptul ca-si da drumu afara?

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Poti sa ai menstruatia si in timpul sarcinii.si chiar regulat am auzit cazuri.Probabil ca o sa intarzie sau numai vine deloc si in cazul asta te felicit pentru posibilul tau viitor titlu de mamica.

| Keith a răspuns:

Nu iti mai vine menstruatia deloc zilele astea pentru ca sotul tau cand s-a terminat in tine tu erai in perioada fertila, e imposibil sa nu fii ramas insarcinata dar acum depinde de organism.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Keith):

Afla ca aceea nu e perioada fertila. citeste pe goagal ce inseamna perioada fertila. e aproape imposibil sa ramana insarcinata aceasta fata.

| Keith a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu pe cineva care a facut-o inainte de menstruatie si a ramas insarcinata, stiu din sursa sigura, nu te contrazic deloc dar eu am vorbit exact prin prisma lucrurilor stiute de mine si dovedite.

| Keith a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am incercat sa dau informatii eronate,nu asta e interesul meu, dar cum ai zis si tu cazuri rare se intampla mereu dar se intampla, ti-am zis nu te contrazic, dar chiar nu am mintit cu ceea ce am spus, pentru ca asta chiar s-a intamplat la o prietena de-a mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Keith):

Citez: ' sotul tau cand s-a terminat in tine tu erai in perioada fertila'. perioada pe care o indica aceasta fata NU este perioada fertila!

| Keith a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer chiar nu vreau sa ne mai contrazicem, ok ai dreptate, dar inca o data repet eu am vorbit prin prisma lucrurilor stiute de mine si dovedite la o fata, care tot la fel se terminase in ea cu 4-5 zile inainte de menstruatie daca nu ma insel si a ramas insarcinata, am inteles sunt cazuri rare dar nu excluse.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Keith):

O tii pe a ta. eu vorbesc cu peretii.

| Keith a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles ce ai vrut sa spui si ai dreptate.Inseamna ca am fost eu indusa in eroare de catre prietena mea, dar chiar asa mi-a spus, si de aceea dadui acel raspuns pe baza prietenei mele care imi spusese ca ramasese insarcinata inainte de 4-5 zile inainte de menstruatie.Eu stiam ca in a 14 a zi are loc ovulatia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Keith):

Exact. in a 14-a zi daca ciclul e de 28 de zile. dupa 2 zile de la ovulatie riscurile sunt foarte mici.

| Keith a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi mult totusi pentru raspuns, am fost eu eronata de la bun inceput, sper ca nu te-ai suparat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Keith):

Nu-i nimic, stai linistita. numai bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Keith):

Cazuri rare se intampla mereu. dar sansa e atat de mica! e totusi incorect sa spui ca aceea e perioada fertila. perioada ferita este undeva intre zilele 8-16 ale unei luni, in functie de durata ciclului. zilele 3-4 inainte de menstruatie inseamna zilele 23-25 - iarasi in functie de durata ciclului ei. de ce dai informatii eronate? asa se intretine o informatie gresita si nu e bine.

| Nelamuritul a răspuns:

In mod normal ar trebui fiindca nu de mult s-a terminat in tine, dar exista si sansa sa nu vina.

| pisssssiyy97 a răspuns:

Pai in mod normal ar trebui.dar sunt si unele cazuri unde menstruatia inatrzie numai dupa 1-2 luni... funda?

| AnAndrey1994 explică:

Dar ma intereseaza ca daca o sa imi vina menstruatia sau nu? m-am gandit ca o sa imi vina ca stiu eu s-a intamplat cu 3-4 zile inainte de menstruatie sau 3-4 zile ajung sa ati dai seama?

| AnAndrey1994 explică:

Dar ma intereseaza ca o sa imi vina menstruatia daca sunt insarcinata? Sau e prea devreme daca s-a intamplat doar inainte de 3-4 zile de menstruatie

| Nudd a răspuns:

Menstruatia in timpul sarcinii in mare parte nu exista. doar in a 4-a luna de sarcina poate exista menstruatia, depinde de la femeie la femeie.
Oricum, nu cred ca ar fi o problema pentru tine o sarcina, avand in vedere ca esti casatorita happy!