| anonim_4396 a întrebat:

happy. Ce faceti?
Am sa va zic si eu ceva happy. Imi place mult de un baiat foarte mult si nu stiu cum sa il cucereschappy. Am urmat sfaturile unei prietene. Adica sa il sun, sa ii dau mesaj, sa il strang in brate cand il vad sa il pup pe obraz. Aseara am fost cu el happy am vorbit asa sh i-am zis daca vrea sa ne plimbam doar noi 2 dar a zis ca ramane cu prietenii lui happy. Am inteles happy dar totusi am stat si eu cu prietenii lui oh go on ca nu era problema sau ceva sa nu stau si eu cu ei. In fine happy.happy Tot am stat ca el pana a zis ca trebuie sa plecee crying. Inainte sa plece l-am strans tare in brate si l-am :* pe obrazlove struck. si mi-a zis ca vorbim maine si iar l-am strans in bratehappy sh l-am mai:* odata pe obrazlove struck. Azi i-am dat mesaj dar nu mi-a raspuns si l-am sunat si mi-a dat ocupatcrying. dar seara am fost afara si l-am vazut happy si cand am venit acasa i-am dat mesaj ca ce cred despre mine, daca ma place si asa si mi-a trimis mesaj ca vorbim despre asta happy. Si nu stiu ce sa fachappy. Sa mai sper la el? va fi ceva intre noi dupa ce discutam?
Cum sa ii arat ca il plac?
Am facut ce mi-a cerut prietena meahappy doar ca nu stiu ce ar mai trebui sa facsad. Ajutati-ma happy!

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Buna happy Cred ca ai facut mai mult decat suficient sa-i arati ca il placi. Tot ce ai facut tu a fost sa alergi dupa el, sa sufoci, sa-i spui eu vreau sa fiu cu tine, vreau, chiar daca intr-un mod indirect i-ai spus asta si practic tu singura l-ai indepartat. L-ai si speriat putin. Chestia e ca atunci cand vrei sa cuceresti un baiat, nu-l sufoca cu imbratisari si pupici si asa mai departe. Nici nu-l atinge. Vorbeste cu el, lasa-l sa te descopere, poarta-te absoult normal, nu-i da senzatia ca mori de nerabdare sa fii cu el, pentru ca o sa-i dai impresia ca esti o disperata. Scuza-ma ca am vorbit asa dar, cam asa puteam sa-ti explic. Deci, de acum incolo, tot ce trebuie sa faci tu, este sa-l lasi liber, sa vorbesti mai putin cu el, sa nu te mai comporti asa cu el pentru ca, crede-ma, il indepartezi singura. Asteapta un timp, timp in care ti-am spus, vorbesti mai putin cu el si 0 imbratisari, pupici si altele, si dupa analizezi si observi situatia. Daca el incepe sa vorbeasca cu tine si sa te caute si asa, e un semn bun, daca nu, inseamna ca nu mai are rost sa incerci. Baietilor le place sa detina controlul, le place sa fie ei cei care cuceresc, ei care fac primul pas, ei sunt cei care trebuie sa ne convinga pe noi sa fim cu ei, nu noi. In niciun caz noi. Asa ca vorbeste cu el, lucruri interesante, cauta subiecte de discutie, intereseaza-te (fara sa afle el! ) ce ii place lui mai mult sa faca, gaseste lucrurile pe care le aveti in comun, si in niciun caz nu mai vorbiti despre faptul ca tie iti place de el sau daca el vrea sa fie cu tine. Daca din intamplare, iti spune (pentru ca a zis ca o sa vorbiti despre parerea lui despre tine ) ceva in legatura cu asta, poti sa-i spui ca nu mai vrei sa fii cu el, sau ca nu-ti mai place de el, dar e cam riscant. Asta se foloseste in cele mai multe cazuri, dar nu pot sa-ti garantez pentru ca nu stiu cum e el, ce gandire are, ce varsta are. In orice caz, cel mai bine daca iti aduce vorba de ce ti-am spus mai sus, ii spui ca vorbiti alta data. Si pana alta data, fa lucrurile pe care ti le-am spus. Se va indragosti de tine iremediabil. Mult succes happy

1 răspuns:
| EvaTramell a răspuns:

Multumesc @ aniohetovahappy.El a zis ca el nu cauta prietena sh a zis ca asteapta sa le caute fetele pe el happy.Sh mi-a zis sa il caut sh sa vad ce imi iasahappy [ de fapt in mesaj era un simplu c deci nu imi dau seama ca e "CE" sau e "CA" in fine.on the phone. Are 21 de anihappy. Credeti ca as avea o sansa?happy