| anonim_4396 a întrebat:

Buna nici nu stiu cum sa incep...deci, am fost impreuna cu un baiat timp de 7 luni, normal a fost o relatie la distanta pentru ca el e la liceu intr-un oras aproape de al meu iar ne vedeam doar in weekenduri. Timp de 4 luni nu ne-am mai vazut deloc dar vorbeam la telefon ore intregi pe facebook skype si mesaje. Saptamana trecuta nu am vorbit deloc nu m-a sunat iar eu l-am intrebat pe facebook de ce nu m-a sunat sau scris vreun mesaj si a zis ca a avut treaba l-am intrebat ce si el mi-a raspuns ca a avut treaba cu altcineva(o fata), m-am blocat si dupa am inceput sa plang. Bun dupa asta nu am mai vorbit deloc si astazi mi-a trimis mesaj si mi-a cerut sa ne vedem, cum ne-am intalnit l-am luat in brate si el pe mine dar nu m-a sarutat decat pe obraz, am stat cam vreo 2 ore intr-un parc am vorbit am ras ne-am imbratisat iar inainte sa plece cu 10 minute sa indepartat cativa cm de mine si l-am intrebat ce are si a zis ca nimic apoi l-am intrebat daca se gandeste la cealalta si a zis ca da, mi-au dat lacrimile de abia m-am abtinut sa nu plang, apoi l-a sunat sora lui sa ii spuna ca se intorc acasa. Cand s-a ridicat l-am prins de mana l-am imbratisat si el a spus doar pa. In timp ce se indeparta am mers intr-un loc mai retras si am inceput sa plang. Credetima ca nu stiu ce se intampla cu mine, in tot timpul cat am fost cu el simteam un fior in tot corpul si imi batea inima mult mai tare decat altadata cand in vedeam, si acum simt asta cand ma gandesc la el, nu vreau sa ma fi indragostit de el pentru ca e dureros sa ai o iubire neimpartasita, ma simt ca naiba. Ce as putea face as vrea sa ii spun ceva sa ii trimit un mesaj dar nu stiu ce sa ii scriu ce sa il intreb.

P.S.el are 18 eu 23

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca de vina este doar diferenta de varsta. Nimic altceva. Incearca sa intelegi ca este de fapt "o cauza pierduta" iubirea ta fata de el indiferent de cat de mult l-ai iubi. Cel mai indicat sfat s-ar rezuma la urmatorul indemn; gaseste-ti o persoana potrivita din toate punctele de vedere. Succes.

| Emilian65 a răspuns:

Degeaba insisti sa ai o relatie cu el, ca el tot la cealalta se gandeste.Asa ca incearca sa-l uiti si sa-ti gasesti un baiat care te iubeste cu adevarat.

| UnBroken2016 a răspuns:

Wow. Tipul trebuie sa arate foarte bine daca iesi cu el. Plecand pe premiza asta nici nu ma mira ca se vede cu alta. Ce aveti voi doi e joaca de copii, chestia aia nu poate fi numita relatie. Ai putea sa iti cauti unul pe langa tine, care sa ai o relatie normala cu el nu care se rezuma la skype si telefon.

| ubox7007 a răspuns:

Pai, parerea unui baiat (de 18 ani), este sa ii trimiti un mesaj cu tot ce s-a intamplat, si cu ceea ce simti, nu cred ca agreaza vorba "subtila" sau sa "aleaga", intreaba-l daca mai are sentimente pentru tine si ce vrea sa faca, sincer cu totul pe fata.
P.S. Tu de ce mai stai cu el daca e asa? Eu de mi-ar fi facut o fata asta as fi lasat-o pe loc, nici nu m-as fi uitat in spate. Ala ii cu o alta tipa, ti-a spus-o indirect si tu esti ok cu asta? straight face
P.S. Cum de v-ati imprietenit ca eu as iubi sa am o prietena asa atasata cum esti u. Ce te-a atras la el? Si nu te-ai gandit ca daca atunci cand era cu tine si se gandea la alta, e aiurea?

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai distanta e probabil de vina.Si e mai mic decat tine, probabil isi doreste o iubita de varsta lui, multi baieti de varsta lui isi doresc iubite de 16-17 ani. Daca te iubeste trebuie SA ALEAGA.Ii scrii asa cum iti spun eu "Uite, eu te iubesc mult si stiu ca si tu ma iubesti dar degeaba imi spui daca nu poti sa-mi demonstrezi. Daca nu te indepartezi de ea o sa ma indepartez eu de tine.Alege: EU sau EA?" si il lasi putin timp sa se gandesca, e greu si pentru el.Bafta!

| AllexiaAllexxia a răspuns:

Din moment ce ai avut o relație cu el de 7 luni indiferent că la distanță sau nu clar ai un ataşament asupra sa. Acum depinde ce înțelegi prin îndrăgostit. Eu aş spune dacă tot vrei să îi dai un mesaj ar trebui să fie unul prin care într un mod subtil să îți exprimi sentimentele să îl pui să se gândească dacă tot se gândea la cealaltă de ce a vrut să vă vedeți. Cred că băiatul e în dubi fin şi o diferență de vârstă între voi cred că îşi pune mai multe întrebări în general băieți au fete mai mici lângă ei probabil ca fata cealaltă. În fine vezi ce îşi doreşte aşteaptă dacă el e ce vrei şi spune-i că o să fi lângă el. O să îl ajute mult chiar dacă sunt doar vorbe. Va simnți într un fel sprijinul tău. Sper să mergă. Succes!