| iulia85 a întrebat:

Ce faceti cand vi se face dor de persoana iubita si ea este indiferenta cu tine?

Răspuns Câştigător
| Valyvly a răspuns:

Cand ajungem in situatii de genul acesta,de multe ori mai rau inrautatim lucrurile decat sa le rezolvam. De ce? Cand te aflii in situatia in care trebuie sa suporti indiferenta unei persoane, esti tentat sa te razbuni intr-un fel sau altul. Fie vei incerca sa fii si tu la fel, fie recurgi la diferite mijloace pentru a atrage atentia asupra ta, cealalta persoana fiind nevoita sa te caute. Cand spun "mijloace pentru a atrage atentia" nu ma refer la ceva placut, din contra, ceva de genul " el nu te mai cauta, tu incerci sa il faci gelos, te dai la prietenul lui cel mai bun, probabil vei spune cateva lucruri rele despre el. El afla intr-un final de la acel prieten si te cauta. Dar nu cu scopul de a vedea ce mai faci."

Tu nu vei face asa. Daca este indiferent cu tine, cu siguranta are un motiv intemeiat. Poate stii care e acel motiv. Daca stii ca ai facut o greseala, vei incerca sa lasi orgoliul la o parte si iti vei cere iertare. Poate nu te va ierta imediat dar, daca tine la tine, o va face intr-un final. Daca tu nu faci nimic, el nici atat, rezolvati ceva? Nu.

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Respir adanc si incerc sa revin la realitate.
Indiferenta se trateaza cu indiferenta si daca el poate, atunci pot si eu.
Traieste-ti viata ta, nu deveni lestul din viata lui!

| VadTot a răspuns:

Mai intai incerci sa afli de ce este indiferenta! apoi daca vezi ca nu se merita.o lasi! Viata i scurta! ok?

| MaDeclarFan a răspuns:

Fac si eu pe indiferenta si suparata

| Neinteresantul a răspuns:

Cu mine chiar si prietenii sunt indiferenti, deci, habar n-am ce-o sa fac. dar nu suport indiferenta.

| Liviucu a răspuns:

Practic nu fac nimic. Logic sufar. Dar propriu zis imi fac curaj sa merg mai departe si... ma rog bunului Dumnezeu sa faca cumva sa treaca timpul mai repede sa uit de ea...

| h3r a răspuns:

Hmm, zic in gand " ia mai du-te draq", daca nu-ti pasa.
Trebuie sa fii constienta ca pentru X nu mai insemni nimic, nu da 2 bani pe tine.

| Delicacy a răspuns:

Ascult o melodie liniştitoare şi fumezthinking

| Maya2014 a răspuns:

Simplu,devin la fel de indiferenta si dupa un timp apare altcineva care sa-mi atraga atentia.
De ce sa stau dupa el daca nu da doi bani pe mine?

| AndrewAndy a răspuns:

Am patit-o si eu...In fiecare seara cand ma bagam in pat si ma gandeam la cum a trecut ziua simteam golul ala in stomac(fluturasi) si stateam asa vreo 10 minute...Dar mi-a trecutbig grinhappy Treci peste daca nu vrei sa fii toata viata suparatalaughing

| Codre a răspuns:

O uiti

| bnutrino18 a răspuns:

Pe moment..suferi.Insa te obisnuiesti cu ideea. Vrei sa incerci si tu sa fii indiferent si nu reusesti, te oftici..incerci sa uiti si nu reusesti.Dar intr-un final reusesti sa uiti.