| maduuuu a întrebat:

Ce inseamna pentru voi dragostea? Cea mai frumoaas definitie primeste fundita:X

Răspuns Câştigător
| kindness a răspuns:

Dragostea este speranta, bucuria, implinirea, raza de soare; Dragostea este tristetea, dezamagirea, neputinta, suferinta; Dragostea e nebunie, pasiune, lipsa de ratiune, nesabuit; Dragostea inseamna bunatate, generozitate, simplitate, altruism, Dragostea nu cere ci ofera, nu obliga ci da libertate; Atunci cand iubesti simti ca lumea ta este infinit mai buna, florile au un miros mai placut, cerul o culoare mai aprinsa, iar norii grei nu-ti mai apasa umerii ca inainte; Dragostea presupune de asemenea suferinta, lacrimi, tristete, dezamagire se spune ca platesti incezit pentru o ora de iubire. si cu toate astea merita sacrificiul; Cu toate astea nu e nimic mai frumos decat sa te indragostesti, sa iubesti si sa fii iubit e cheia adevarului succes in viata si chiar daca uneori te doare intodeuna exista sperante ca va fi mai bine pe viitor; dragostea adevarata este indelung rabdatoare, antemporala, nu se supara, nu jigneste, este refugiul celor asupriti, acoperamantul celor dezgoliti, speranta celor dezdanajduiti, hrana celor infometati, apa celor insetati. Spera! Traieste! Iubeste! asta este dragostea:X. merit fundita? Mshappy

6 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Un sentimentcare le contine pe toate celelalte:gelozie, tradare, bucurie, suferinta, dorinta, incredere, etc.
E un sentimen special!

Bafta.

| GyeBaek a răspuns:

Dragostea este cel mai minunat lucru in lume, inseamna ca iti respecti si iubesti persoana de care esti indragosti.Si pentru pesoana aceea, ai face orice fara sa astepti o rasplata.

| Miauti a răspuns:

Ultimile clipe din libertate

| inna a răspuns:

Dragostea este un amestec de senzatii dulci-amarui.

| Dramaa a răspuns:

Daragostea e acel sentiment ce te face sa uiti de orice alceva. Atunci cand persoana iubita te atinge sa simti furnicaturi din talpi pana-n crestetul capului. Sa radiezi de fericire alaturi de persoana iubita sa vezi in acea persoana frumusetea absoluta pentru tine sa fie zeita frumuseti si a tutor calitatilor sa fie persoana divina ce iti alina orice durere. Orice moment cu ea/el sa fie memorabil si de neuitat. Nu e chiar o definitie e mai mult o desriere Dar asta a fost pentru mine dragostea.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea este pomul cu fructe dulci si radacini amaresad