| dulcikata17 a întrebat:

ce părere aveți despre sexul anal? Iubitul meu tot ma roagă să facem si zice ca pana nu incerc nu am de unde sa stiu cum e, dar eu mor de frica si de rusine..ma gândesc ca i se va lua pe prez. fecale ..si ca va durea fff rau si ca cine stie ce probleme medicale pot face

37 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta, trebuie sa stii/cunosti urmatoarele aspecte si considerente in privinta sexului anal. Acest tip de sex nu se face in joaca asa cum aprecieaza majoritatea persoanelor neavizate, deoarece necesita o pregatire laborioasa, care practic este destul de greu de realizat de fiecare data. Din acest motiv NU este indicat sa se intretina... asa "pe fuga". De asemenea vrem nu vrem, trebuie sa recunoastem ca anusul nu reprezinta o zona a corpului femeilor pe care ele sa accepta sa fie explorata de partenerii lor. Si asta mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si sa miroasa frumos. Iar un sex anal nereusit poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru a igieniza cat mai perfect acea zona exista dusul anal (clisma) cu ajutorul caruia se goleste colonul de fecale cu scopul de a igieniza si a crea locul in care sa patrunda penisul. Este recomandat sa fie efectiuata clisma inaintea unei partide de sex anal, pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului. De asemenea este nevoie sa folosesti lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros.In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari mai in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Din acest motiv, practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Insa daca este vorba doar de un simplu sex anal intretinut cu rol de satisfacere a unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de a se manji cu fecale madularul partenerului nu se poate exclude, intotdeauna va exista o asemenea posibilitate deloc placuta, dorita. Multa sanatate!

| Celcestietot a răspuns:

Bună. Acel loc nu este conceput pentru sex și bineînțeles că va durea, în plus nu este nici igienic și s-ar putea să ai de aface cu niste probleme medicale în viitor, deci doar dezavantaje.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă te roagă, nu e ok și nu o face. Sună jalnic, a sex făcut din milă. Fă-o când o să existe o dorință comună.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca nu e pregatit bine este nasol. Pentru baiat ca se nacajeste sa o bage, iar acest lucru face ca fata sa se simta si mai nasol, de durere, de neplacere, de lipsa excitarii. Multe fete o fac doar de dragul iubitului.
Daca este pregatit bine, pentru unele fete e placere, pentru altele doar o satisfacere a dorintei iubitului. Pentru baiat este ceva placut, deoarece peretii anusului strang penisul, dand o excitare mare.

| Goete a răspuns:

E simplu, spune-i ca daca si el vrea, incerci.
Spune-i ca cautati un tip aratos pentru amandoi, il ia intai pe el si apoi pe tine. - Pana nu incearca nu are de unde sa stie daca ii place - NU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere buna.Merita sa încerci.Si sa continui, dacă îți place.Dar nu e genul de chestie pe care o poți face prea des.
Nu-ti imagina ca e ca in filmele porno.Si iubitul tau ar trebui sa fie si el conștient de asta. Daca o sa fie din prima atat de agresiv cum vede el in filme n-o sa mai vrei niciodată sa auzi de sex anal.
Dacă te temi sa te murdărești, îți faci o clisma.E cel mai ok asa.
O sa doară, dar nu e ca si cum e o durere insuportabila.Conteaza mai mult sa fii relaxata si excitată.
Dacă citești mai mult (nu pe TPU)si îți formezi o idee mai amplă despre ce presupune sexul anal si cum trebuie sa te pregatesti, sunt extrem de mici sansele sa pățești ceva(dpdv fizic).Si din nou, nu se aplica ceea ce vezi in filmele porno.In niciun caz din prima.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Hopa laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce hopa?laughing)

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

...de raspunsul tau, poate? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

N-am zis nimic wow sad

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt doua tipuri de femei la capitolul asta.
Te-ai pus printre alea mai interesante blushing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Doua extreme as zice, si mai multe tipuri intermediare. Femeile astea...
Mi-era teama ca ai sa ma pui in cealalta categorie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti avea incredere in mine, ca am inteles tot raspunsul, fara nimic extrem laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Am,am,si tu te-ai pus printre aia interesanți de la faza cu hexagonul.
Nu cred ca ma lăsau sa scriu chestii extreme aici laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu cat de interesant pare din exterior, eu atunci imi doream o simpla dreapta AB, dar ne-am cam complicat blushing

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Dreptele sunt plictisitoare.Stii deja ce ca dacă pleci din A ajungi in B.Nu mai e nimic nou/imprevizibil.
Asta dacă vrei doar sex.Cu relațiile probabil e mai bine sa mergi pe o singura dreapta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Si hexagonul e previzibil, odata ce il inchizi. Iar cand te simti superior fata de celelalte puncte, te plictisesti mai repede decat in AB.
Nu cautam sex, ca din ala fac toti prostii rolling eyes

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Da,dar îți oferă mai multă libertate de alegere. Daca te simți superior fata de celelalte puncte înseamnă ca ești in hexagonul greșit.Sau ești tu prea bun pentru oamenii de rand thinking
Toți prostii? Imi rănești sentimentele.Si relație au toți prostii, dacă alea se pot numi relații.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Era hexagonul gresit. Nu sunt chiar atat de bun.
Probabil fiecare viseaza la ce ii lipseste sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Speram sa fie a 2-a varianta, nu hexagonul greșit.
La ceea ce îi lipsește sau la ceea ce nu poate avea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Refuz sa accept a 2-a varianta, nu vreau singuratate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nici eu, dar aparent relațiile sunt mai complicate ca sexul.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Consider ca mi-ai confirmat un raspuns din urmabatting eyelashes

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Voiam sa fii sigur ca ai avut dreptate love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fundul a fost creat pentru a te (c.ăca) nu pentru sex, deci clar nu si el trebuie obligatoriu sa i ti respecte dorinta, este fundul tau si sanatatea ta in joc nu a lui, ce varsta ai?

| Jus7t a răspuns:

Nu contează ce părere au alții, contează DOAR ce părere ai tu.
Dacă nu îți place ideea și ăla încearcă să te manipuleze să faci asta prin victimizări retarde sau altele îți găsești alt iubit și gata, ori dacă e handicapat și nu înțelege ce înseamnă "NU".

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu am nicio părere despre cei care-l practica, dar nici nu o sa înțeleg vreodată chestia asta cu " sa ma *** in cur din dragoste".

| Dana1999 a răspuns:

Nu o sa ai probleme medicale ca doar nu te violează. Cât despre fecale, îți faci clisma, deși el trebuie sa știe ca exista riscul sa se murdărească, nu ai de ce sa ți fie Rușine ca doar știți de la bun început ce implica sexul anal.

| Reghqen a răspuns:

E frumos ce părere să am laughing
La început o durea rău pe prietena mea dar cu timpul s-a obișnuit, iar după ce s-a obișnuit cică simtea o plăcere enormă, eu o vedeam acolo excitată, apoi am căutat pe net despre sexul anal ca nu îmi dădeam seama dacă glumea sau chiar era sinceră și pe net am citit ca în partea anuală este un punct care dacă îl atingi cu penisul oferă o plăcere mai eficace decât sexul vaginal, deci nu glumeahee hee

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
In primul rand trebuie sa vorbesti cu el sa ii spui de ce ai retineri cu privire la sexul anal. Anusul nu e conceput fiziologic spre a fi penetrat dinspre partea exterioara. Fecalele vin din interior spre exterior. Exista unele analize care se executa doar prin anus: in cazul barbatilor, masajul prostatic si in general, colonoscopia.
Sexul anal ar trebui facut dupa ce se face o igienizare corespunzatoare a zonei, o clisma. Dupa aceea nu vor mai fi fecale pe-acolo.
Daca e prima oara pentru tine, te va durea. Nu stiu cat de tare. Depinde cat de dotat e el si cum va trata dezvirginirea anusului tau. Oricum, trebuie folosit lubrifiant, pe baza de apa, pentru sex anal. Gasesti la sex shop.
Intr-adevar, in urma sexului anal pot aparea probleme medicale foarte serioase, cum ar fi rupturi si fisuri anale. Trebuie sa aveti grija.
Cuvintele de ordine trebuie sa fie: igiena maxima; grija mare la penetrare.
Ai grija!
Daca te decizi sa faceti sex anal, stabileste cu el, daca spui stop, sa se opreasca.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

În primul rând, eu zic sa iti respecte decizia, dacă tu nu vrei nu o face! Cu siguranță vei face pe el când va începe să te penetreze, placere nu vei simti deloc, nu poti avea orgasm în fund, iar apoi te vei alege cu o foarte mare gaurica în fundulet si mereu te vei scăpa pe tine fie ca vrei fie ca nu laughing multe actrițe din filme porno își fac clisma dar chiar si asa tot găurite rămân!

| cristian200313 a răspuns:

E doar un sex anal, la inceput va durea, desigur.
Dar probabil sa ai probleme medicale daca nu ai mai incercat vreodata.

| Goete a răspuns (pentru cristian200313):

Pe tine te-a durut?

| cristian200313 a răspuns (pentru Goete):

Nu, wtf?
Crezi ca nu stiu prea multe despre chestii astea?

| JulesDC a răspuns:

Sunt fata și mie imi place foarte mult! Dar nu trebuie facut de fiecare data cand faceti sex, intr-adevar o pregatire minuțioasa, de fiecare data, la inceput va fi o durere, dar dupa maxim un minut si cu! multa rabdare! Va trece si se va transforma in placere! Dar incearca doar daca iti dpresti cu adevarat, nu pentru placerea lui! Multa sanatate!

| ElizaEliza2000 a răspuns:

Buna, iti spun din propria experienta, iti trebuie lubrifiere foarte buna si trebuie sa fi excitata foarte mult si relaxata in acelasi timp. Iti recomand sa bei o bere inainte si sa te penetreze usor si atent pentru ca pot aparea fisuri anale si sunt foarte dureroase a doua zi.