| UssserName a întrebat:

Buna ce pot face? Chiar imi place mult de un baiat si as vrea si eu sa aflu daca ma place. Cum pot face asta? Imi este rusine sa ii spun in fata as astepta ca el sa faca primul pas...
Voi ce ziceti? Funda!

Răspuns Câştigător
| anicuta23 a răspuns:

Si mie imi place mult de un baiat dar si el ma place si suntem impreuna.Mie mi-a placut de el din clasa 1 dar el nu imi zicea nici macar un cuvant, in clasa a 5-a credeam ca nu o sa ma placa niciodata, dar, intr-o zi, tot in clasa a 5-a, nu mai puteam sa il evit si i-am vorbit, atunci am inceput sa ne imprietenim si vorbeam la telefon 4-5 ore pe zi.In clasa a 8-a m-a invitat in oras si binenteles ca am acceptat,(ne-am simtit foarte bine). Acum sunt in clasa a 9-a si sunt in relatie cu baiatul asta de un an si ne iubim. Oricum ideea este ca trebuie sa ii vorbesti odata si cel mai bine este sa ii vorbesti cand simnti ca nu mai poti sa rezisti, spune-i ca ai vrea sa vorbiti si atunci ii spui niste glume dragute si veti incepe sa radeti impreuna.Eu iti spun ca va veti apropia si pana la urma veti iesi la o intalnire in oras. Daca nu te invita, dupa ce sunteti prieteni buni il intrebi daca vrea sa iasa la un suc cu tine.

3 răspunsuri:
| ViseInCeata a răspuns:

Deci stai pe langa el vb frumos cu el vezi daca te place faci glume iesi la un suc chestii din asteabig grin

| Andreea_Delia_1995 a răspuns:

Spune-i in fata ce simti.Nu te ascunde. Daca nu ii zici la momentul potrivit, s-ar putea sa ti-o ia cineva inainte...Ai grija.winking

| bleeah a răspuns:

Lasa`l pe el sa iti spuna primul k te place...iar apoi ii zici sh tu, dupa care hotarati amandoi ce trebuie sa facetibig grin