| Simonaaa95 a întrebat:

Cred ca am facut ceea mai mare greseala posbila! Aseara la o petrecere m-am culcat cu un prieten al iubitului meu. Eu sunt cu el de 2 ani jumatate,chiar nu stiu cum am putut sa fac asta sad. Doar ca dupa ce iubitul meu a plecat eu eram putin mai mult "luata de val"si nici nu stiu cum s-a intampla dar azi de dimneata m-am trezit in pat cu prietenul lui. Pe iubitul meu il iubesc mai mult ca pe mama, ce ma fac? Cum o sa ii spun lui si cum o sa trec peste aceasta situatie? dau funda.

29 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,ai facut ultima greseala si cea mai mare.
De acum incolo, o vei plati, nu te astepta la altceva.

| fabiola a răspuns:

Daca el a plecat si tu nu....cred ca putin ii pasa!

| mona a răspuns:

Ai facut o greaseala pe care s-ar puea sa o regreti toata viata, ar trebui sa-i spui prietenului tau de isprava ta si daca ai norocul...s-ar putea sa te ierte

| VadTot a răspuns:

Lasa l si pe el sa se culce cu cea mai buna prietena de a ta.ce zici? Si nu mai spune ca ti iubesti iubitul mai mult ca pe mama ta.Suna groaznic!
Spui ca nu stii cum ai fost in stare? E lasa ca stii prea bine!
Felicitari ca ai avut curajul de a spune aici.ce ai facut!

| DeeaMarry a răspuns:

Spune-i adevarul, cat mai repede.
Asa macar ai cea mai mica sansa sa te ierte. Altfel, nu.

| Korrawi a răspuns:

Si cam la ce te asteptai sa se intample? Incearca data viitoare sa te gandesti cum afecteaza actiunile tale pe ceilalti.
Ii spui sau nu, e posibil sa-i spuna "prietenul" lui.
Adevarul iese la iveala mai devreme sau mai putin.
Foloseste creierul data viitoare.

| nesuferit a răspuns:

Multe lucruri poti tolera, da asta nu

| ZaineaM a răspuns:

Lasa-l sa se culce cu o prietena de-a ta, sa fiti chit

| Chrisz a răspuns:

Spune'i că îţi place viaţa şi gata, cel mai scurt...Ai greşit, plăteşte!

| GabiArian22 a răspuns:

Ai cam dat de belea, dupa parerea mea relatia ta s-a cam terminat. Daca el a plecat inseamna ca a avut incredere in tine iar tu l-ai tradat cu prietenul lui.Asta e incearca sa vorbesti cu el sa ii spui adevarul macar atat sa faci ( sa nu il lasi pe el sa afle de la prieteni ) restul depinde doar de cum vei stii tu sa ii explici situatia si de cat de intelegator este el cu tine.
Si sa iti zic parerea mea, eu as termina'o cu amandoi si cu tine si cu acel "prieten"

| AnnnaMarrria a răspuns:

Cred ca nu te poate iertaa. straight face
E o greseala foarte maree!
Nu o sa mai aiba incredere in tine si mai mult ca sigur o sa se desparta de tine sad E orgoliul si demnitatea lui ca barbat. sad

| senstein a răspuns:

Curva penala, cum sa ierte asa ceva? pai eu in locul lui te-as spanzura, cine stie cu cine te-ai mai calarit in 2 ani.

| relian a răspuns:

Eu cred ca de fapt nu il iubesti asa de mult cum tu povestesti pe aici.Chestia asta ce s-a intamplat de fapt nu s-a intamplat asa ca nici nu ai stiutsau catea luat valul.Ce val sa te ia decit ca ai intilnit alt baiat care ti-a placut maimult chiar decit iubitul tau.Asta este adevarul, alta explicatie nu incerca sa dai, sau sa te justifici, sau sate minti singura.Sa intimplat si gata, a aparut un alt tip mai aratos, ori mai aratos pentru tine vorbesc, care tea atras mai multdecit te atrage iubitu si ai cazut pe spate.Si stai linistita ca celemai multe femei asa fac. Putine sint femeile care indiferent ce tip ar aparea isi vad detreaba lor.In general femeile cam asa fac.Si armai fi inca ceva.Esti sigura ca pe iubitul tau il iubesti asa mult si crezi ca el este pentru tine? Daca ar fi asa atunci oricine araparea nu ai face ce ai facut.Cu alte cuvinte eu cred ca iubitul tau este asa de rezerva pe termen scurt sau lung, in functie de cind iti poti gasi tu barbatul fatal, cel visat si asa mai departe.Ce poti sa faci? Cam naspa mai ales ca ai pusocu un prieten de-al lui, care nu cred ca o sa taca din gura daca ii este prieten bun. Pina lac urma totii va spune asa ca celmai bine este sa-i zici tu indiferent ce o sa se intimple.Si daca se intimpla sa te lase macar o sa fii impacata cu tine ca ai spus adevarul si poate cu timpul o sa te poti controla si vei putea sa eviti pe viitor astfel de situatii.Deci ii spui usor, simplu si direct.Si daca tie iti place mai mult de iubit decit de cel cu care ai comiso, mai ales acum ca stii exact care e mai bun, ii spui uite vreau sa ramin cu tine daca se poate.Sigur elo sa zica aaaa pai normal ai crezut ca l-ai gasit pe fat frumos si daca ai dat-o in bara acum vrei sa ramii cu mine.De fapt asta si este adevarul si tu daca el va spuine asa ii vei spune da asa este recunosc asa am gindit si asa s-a intamplat, dar vreau sa ramin cu tine in continuare.Ii spui clar cal vrei chiar de elnu mai are incredere.Si dupa vei vedea ce iese. Daca si el tine la tine cine stie poate ai noroc si te va ierta, insa atentie nu va uita niciodata.Sau poate nu te va ierta, dar va continua relatia. Oricum alta sansa nu ai avind in vedere ca tipul amant sau ce este ii va spune cindva cumva si atunci va si mai rau pentru tine.Bafta oricum si stii cum este spui adevarul si te vei simti ceva mai usurata.

| Azµre a răspuns:

Ai două variante!
Fie îi spui adevărul dar asta numai în cazul în care în relația voastră există înțelegere, încredere și respect, și vezi ce se poate întâmpla fie te iartă dacă te iubește foarte mult fie îți dă drumul.

Ori îl minți nu îi spui nimic niciodată.

Decizia e a ta.

PS: Eu dacă eram prietenul tău prefeream adevărul. Și poate te și iertam....doar poate!

| Oana92 a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spui adevarul, oricum va afla mai devreme sau mai tarziu!

Daca e baiat destept...te lasa! Si sincera sa fiu nici nu te compatimesc, daca iubesti pe cineva nu te culci cu altul chiar daca esti bauta...

| Cristiann25 a răspuns:

Eu te-as parasi sincer. Daca il iubesti cu adevarat spune-i! Asteptam si noi sa ne spui ce s-a intamplat! Succes!

| Cristiann25 a răspuns:

Sau ar mai putea sa te faca si el intai sa te simti la fel de UMILITA! Ar putea sa-si bata joc de tine si ai sa vezi cum e! Se zice ca nu-i buna razbunarea dar nu-i adevarat.Cand ii vei spune o sa simta acea ura si dezamagire fata de tine si cum spuneam ori o sa te UMILEASCA si el ori o sa te paraseasca! Oricum astept poate ne spui si noua ce s-a intamplat! Sa nu o iei ca pe o critica dar e foarte URAT ce ai facut.Nu te pot judeca in primul rand pentru ca nu esti iubita mea si nici nu te cunosc.Ai grija sa nu ajungi o fata usoara la fermoar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să nu îţi faci speranţe. Nu te va ierta. Dar cred că vei trece uşor peste asta, având în vedere că ai putut să îl înşeli cu prietenul lui, nu îl iubeşti. Deloc.

Sincer, singurul lucru de care ar trebui să-ţi faci griji ar fi să nu spună tuturor ca să se răzbune, în rest, nu te aştepta să te ierte. Poate dacă e destul de prost va încerca să o facă, dar crede-mă, nu va fi ca înainte şi tot vă veţi despărţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa te iubeasca orbeste ca sa te ierte, dar orice este posibil. Spune-i sincer ce ai facut! Daca te iarta ai mare grija ce faci de atunci incolo (dar nu o sa mai fie niciodata la fel), iar daca nu te iarta, invata din asta si nu mai repeta niciodata acest lucru.

| Raiiiisa a răspuns:

Mare greseala ai facut.
Putini baieti pot trece peste o situatie in care sunt inselati.
Daca ati mers impreuna la petrecere,trebuia sa mergeti acasa tot impreuna.Iar si daca te-a lasat singura,nu trebuia sa-l "faci pe la spate".
Daca il iubeai chiar asa de tare cum spui tu,ori cat de luata erai de val,nu permiteai niciunui baiat sa te atinga.
Nu stiu cum o sa-i explici,probabil la fel de usor cum l-ai si inselat.
O sa fie un mic scandal, dupa care o sa-si piarda toata increderea in tine.
E foarte trist ca te chinui, in unele situatii, mult timp sa castigi increderea persoanei de langa tine si dintr-o prostie, se pierde intr-o secunda.

| AleXisAleXis a răspuns:

E clara situatia.
Iubitul tau nu te va ierta pentru ce i`ai facut. Daca il iubeai asa tare nu-l inselai. Spune`i ce ai facut, mai bine afla de la tine decat de la altii. Va veti despartii si fiecare cu viata lui.
Trebuie sa fi inconstient ca sa ierti asa ceva.
Fii sincera cu el, macar atat.
L`ai pierdut pentru un moment de placere cu prietenul lui straight face

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.

Cum o sa treci TU peste aceasta situatie?

Asta te intereseaza? cum sa-l minti mai bine?
Iti dau o veste proasta : prietenul lui o sa ii spuna. Poate nu azi, dar poimaine sigur ii va spune.

Mai bine spune prietenului tau, si sa te pregatesti sa suporti consecintele.

Te-am tzucat, si nu mi-as dori sa fiu mama ta daca tu asa stii sa iubesti.

| Miky1 a răspuns:

Vrajeala.e monotonie, nu mai e iubire si ai vrut sa incerci altceva..hai sa nu venim cu scuze..de val.Vaxx

| M1Man a răspuns:

Daca l-ai insela,nu te supara dar cu siguranta nu-l iubesti atat de mult.
Incearca intr-o zi in care e destul de vesel sa-i spui ca ai facut o mare greseala, daca te va lua tare intrebandu-te ce ai facut, mai bine o lasi balta si nu-i mai spui nimic pentru ca asta ar duce la sfarsitul relatiei, daca nu, spune-i tot si cere-i scuze.Stiu si baietii sa ierte.Succes!

| Giada a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa fi sincera cu el. Sa-i spui cu exactitate ce s-a intamplat.
Dar asta nu inseamna ca te va si ierta. sad Depinde cat poate sa lase de la el si de cat de mult te iubeste. Dar daca tu vei face tot ce-ti sta in putina ca sa-l faci sa aiba din nou incredere in tine si el te iubeste mult e foarte posibil sa treceti impreuna peste asta. happy
Alta data incearca sa nu mai faci asta, pentru ca sunt unii baieti care nu iarta lucruri de genul acesta, nu pentru ca nu tin la prietena lor.Ci pentru ca se iau dupa gura lumii, fiind orgoliosi.
Si gandesc ca "il va arata lumea cu degetul pe strada" :Iaute-l ma si pe ala a carui prietena s-a ars cu altul.
Bafta. happy Sper ca te-am ajutat. :*

| Valentin_Dolsheb_1998 a răspuns:

Nui spunelaughing

| 1NoNamer a răspuns:

Deci. nu se poate explica in cuvinte ce va simti el, chiar daca crede ca poate ierta, in fiecare moment in care vei fi singura, te vei duce undeva sau el va pleca de langa tine, presupun ca stii la ce se va gandii. Chiar daca spui ca nu iti amintesti nimic, nu are cum sa fie adevarat, atractie tot era intre tine si prietenul lui. Crede-ma, ca daca faceai asta cu un strain, nu durea pe jumatate cat il va durea faptul ca ai facut-o cu un prieten, pentru ca asa suntem noi, baietii. A fost tradat de doua persoane in acelasi timp. Dupa cum am zis, te poate ierta, sau poate incerca sa te ierte, dar increderea lui ai pierdut-o pentru totdeauna si orice ai face nu o vei mai recapata, iar amintirea asta va ramane ca una dintre cele mai amare din viata lui. Cel mai bine ar fi sa te asezi langa el, sa ii spui ca ai facut ceva foarte rau si ca regreti fiecare moment..Chiar daca esti sigura ca s-a intamplat ceva intre tine si prietenul lui, poti spune ca nu-ti mai amintesti, decat faptul ca ati baut un pahar iar dupa aceea te-ai trezit in pat cu el.

Succes!

| emidin20 a răspuns:

Poi ce sa iti zic nu prea ai facut un lucru frumos. Unui cuplu ii trebuie multa incredere si tu nu prea ai dat dovada.Si totusi cat de luata de val sa fii ca sa faci asta(adica esti fata si de asta iti zic). Macar de te culcai cu unul necunoscut de prietenul tau, asa poate puteai ascunde asta(dar dupa te macina constinta).Nu prea cred ca il iubesti atat, o data ce ia-i facut asta.Cel mai bine spune-i "prietenului" tau ce ai facut, macar sa stii ca ia-i spus adevarul dupa ce o sa va despartiti.Sczsad

| rebeludjs a răspuns:

In primul rand, spune-i ca vrei sa faci sex cu el.In timp ce ti-o "vara" ii spui k ti-ai tras-o cu altu. Funda?