| angel70530 a întrebat:

Buna cred ca scriu pentru ultima data aici, eu m-am saturat sa tot scriu intrebari, azi mi-am dat seama ca nimeni nu ma iubeste, astazi iubitul meu mi-a aratat fata lui adevarata, azi am aflat ca nu ma pretuieste, eu tin la el, dar el isi bate joc, totul a inceput de la mesaj. i-am scris un mesaj sa intre pe net, el nu a dat nici un semn, apoi l-am sunat si a zis ca ii este somn, dar aici a intrat pe net, spuneti-mi cum poate sa faca una ca asta, el nu intelege ca ma doare sufletul, acum imi curg lacrimi, nu vreau sa ma vada parintii plingind, dar chiar nu ma pot abtine, spuneti cit am sa ma lupt eu, sa il schimb? eu nu mai stiu ce e fericire, m-am saturat sa fiu tot timpul ingindurata, el stie sa-si bata joc, cite fete a avut doar le-a folosit, si acum el vrea sa ma folseasca si pe mine, va rog ajutati-ma, vreau sa ma razbun pe el... nu vreau sa fiu calcata in picioare, gata s-a terminat totul, de miine incep o zi noua, nu il voi mai cauta, il voi face sa sufere asa cum eu sufar, as vrea sa imi dati niste sfaturi ce sa fac mai departe cu viata mea... caci nu mai pot traii asa, Astept Sfaturi va rog. Funda!

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
Poate ar trebui sa deschizi bine ochii, si sa vezi realitatea, si anume ca acel baiat nu te merita deloc, din, moment ce se poarta asa cu tine. Daca ar fi tinut la tine cu adevarat nu s-ar fi comportat asa.
De schimbat sincer nu cred ca el se va schimba.Degeaba lupti numai tu, daca lui nu ii pasa.Stii cum spune si vorba aia"nu lupta pentru cineva care nu vrea sa lupti pentru el". Crezi ca se merita sa te distrugi pentru o persoana care nu merita? De razbunat sincer nu are rost.Intr-o zi roata se va intoarce si va avea si el de suferit la randul lui.Este un Dumnezeu acolo sus care le vede pe toate si fiecare va plati la randul lui pentru greselile facute.
Incearca sa iti ocupi timpu, sa nu te mai gandesti atat de des la el.Iesi pe afara, la o plimbare etc.
Fi tare si puternica.Gandeste-te ca doar o viata ai, si nu merita irosita cu persoane care nu trebuie.Vei vedea ca intr-o buna zi vei gasi aceea persoana potrivita pentru tine care te va aprecia, si te va face fericita.Totul este sa ai rabdare.
Fi optimista, ai incredere in tine si vei reusi.
Capul sus! si nu uita ca in viata indiferent de ce probleme avem trebuie sa mergem inainte, nu inapoi.
Orice sfarsit are si un nou inceput, care va fi de n ori mai bun decat a fost acesta.
Multa bafta iti doresc si ai grija de tinehappy

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu, cu buna stiinta, ai acceptat sa faci parte din acea gramada de fete, de care el s-a folosit. In aceste conditii, nu vad de ce esti atat de nemultumita.

| Cristiann25 a răspuns:

Dupa cum vorbesti esti cu siguranta doar un copil de 14-15 ani care crede ca stie ce este iubirea "eu nu mai stiu ce e fericirea". Daca tu consideri ca nu te iubeste lasa-l si cauta-ti alt iubit.Succes.

| olivikkka a răspuns:

BRAVO, dala la dracu nu merita lacrimile tale, continua viata fara un bou

| NoLoveLostNoLoveFound a răspuns:

Nu trebuie sa il faci sa sufere desi e un magar si un nemernic. Doar trateaza-l cu indiferenta (ca pe un om de pe strada, orice iti zice ii spui : Buna si aha) asa il faci cel mai rau sa sufere. In viata trebuie sa fii diplomat.

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Nu mai iti plange soarta, cauta un alt baiat si vei fi fericita.

Răspuns utilizator avertizat
| gage a răspuns:

Trimite-i pe net melodia Nicolae Guta -Cu tine sau fara tine laughing

| Arrrrrrrrrrrrrrrrraaa a răspuns:

Da dar ea nu si-a dat seama de la inceput ca el doar isi batea joc de ea.
Tu pur si simplu ignora-l si cauta-ti pe alt cineva care sa il cunosti foarte bine sa nu ti se mai intample asta! Sper ca asa o sa treci peste toate astea!

| angel70530 explică:

Mi-ati dat toti sfaturi bune, dar imi pare rau ca pot da numai la unu funda, va multumesc ca sunteti cu mine

| Eugen_Ilincai_EUgen_1993 a răspuns:

DRAGA are balta peste nu mai fi deprimata