| anonima_3160 a întrebat:

Credeti ca sunt insarcinata? Mi-am inceput viata sexuala acum cateva luni, acum o saptamana la presiunile iubitului meu am fost de acord sa o facem neprotejati... el cum a simtit primul impuls s-a oprit si a ejaculat (dupa ce a iesit din mine) problema e ca a 2-a zi m'a stresat sa fac un test.nu l-am facut deoarece am inteles ca se face dupa 2-3 saptamani. Nu stiu daca chiar prezint simptomele de sarcina despre care am citit sau doar ma stresez eu dar de la 4 zile dupa aceea (adica de vreo 2 zile) ma doare capul zilnic, putin burta si spatele si am secretii vaginale mai abundente decat inainte.Ma gandeam ca poate am racit dar... care sunt simptomele normale de sarcina? Multumesc!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simptomele de sarcina apar cam la 4-5 saptamani de la conceptie. Tu pari a avea, deocamdata, o infectie cu transmitere sexuala. Probabil partenerul tau si-a facut analize incomplete (ma refer la cele obligatorii inainte de sex neprotejat) si ti-a transmis ceva (blenoragie, candida, alta infectie transmisibila sexual).
Deocamdata nimeni nu stie daca esti sau nu insarcinata. Va trebui sa astepti sa treaca 21 de zile de la contact si in a 22-a sa faci un test de sarcina din prima urina de dimineata. Daca este negativ, il vei repeta dua 2-3 zile si apoi vei merge la ginecolog (macar sa-ti tratezi infectia).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La presiunea iubitului? Îi este atât de greu să te protejeze cu prezervativ? Pentru ce este atât de comod? Tu cu necazul și el cu distracția! Foarte frumos din partea lui cât de mult te respectă.
Dar de ce te -a pus să faci testul a doua zi? Putea foarte bine să-ți cumpere pilula de a doua zi, să preveni o sarcină! Ori el vrea un copil și tu nu?
Tu în ce perioadă a ciclului te aflai? Când ai avut menstra?
Fă un test de sarcină acum, sunt teste care se fac și la 7 zile după contact.
Secrețiile abundente indică ovaluație!
http://www.copilul.ro/sarcina/simptome-sarcina/Sunt-insarcinata-a2909.html
Pa, pa.

| MMihai a răspuns:

Mergi la doctor / medic de specialitate, să nu fie mai multe acolo!

| unknow a răspuns:

Bag mana-n fac ca esti doar racita! happy deoarece si eu am racit, si la fel ma simteam!winking

| Allex7 a răspuns:

Fa un test de sarcina sa fii sigura, daca persista problemele adica greturi etc /

Răspuns utilizator avertizat
| Zoya333 a răspuns:

O sa-ti vina menstruatia dupa simptomele spuse de tine. Daca ai secretii vaginale abundente nu prea ai cum sa fi insarcinata big grin totus fa un test si sa-ti fie ca invatare de minte!

| nappy a răspuns:

Du-te fa un test si afla