| Minnie_7097 a întrebat:

Cu 3 luni si ceva in urma am avut un contact sexual neprotejat dupa care am facut un test de sarcina care a iesit negativ, la o luna am facut un ecograf din cauza unor probleme la rinichi, unde nu s`a vazut nimic, apoi am facut inca un test de sarcina la 2 luni si acesta iesind negativ.Totusi mie mi se pare ca am burta, nu stiu daca este din cauza faptului ca ma tot gandesc la asta si poate mi se pare, un sfat ceva, chiar nu stiu ce sa fac.Cateva pareri? Va rog mult!

Răspuns Câştigător
| bilexa a răspuns:

Ti se intampla ca din cauza ca esti obsedata de faptul ca ai avut un contact sexual neprotejat sa ti se para ca ai burta sau poate chiar te-ai ingrasat putin si acum tie ti se pare ca testele ce le-ai facut nu sunt bune. Nu te ingrijora nu ai cum sa fii insarcinata mai ales daca ti-a venit menstruatia normal plus nu ai avut nici un simptom de greata sau somnolenta.
Sfatul meu e sa nu te gandesti la asta atata si data viitoare foloseste un prezervativ, te scapa de mai multe griji decat ti-ai putea imagina.

10 răspunsuri:
| Marynna a răspuns:

Pai daca la ecograf nu s-a gasit nimic, la test nimic, presupun ca si ciclul iti vine, stai linistita, nu esti insarcinatawinking

data viitoare sa te protejezi, e foarte important, nu neaparat pentru sarcina, ci si pentru bolile cu transmitere sexualawinking

| BeHappyForMe a răspuns:

Nu esti sigur te gandesti tu mereu la asta poate te-ai ingrsat din cauza stresului stai linistita ca nu ai motive sa fii.

Răspuns utilizator avertizat
| abc123_5207 a răspuns:

Daca la analize a iesit negativ, inseamna ca nu esti in insarcinata, daca o sa te tot gandesti la asta, normal ca iti vezi burta mai mare, din cauza gandurilor tale.

| piticaaa_1938 a răspuns:

Pai cred ca tsi se pare din cauza ca te gandesti foarte mult! daca vrei sa te convingi mai bine te.ai duce la ginecolog sa vezi daca ai de ce sa iti faci griji. :*. Ai grija de tine :*. Fundita?batting eyelashes

| piticaaa_1938 a răspuns:

Pai parerea mea e ca tsi se pare pentru ca te gandesti la asta. dar ca sa te convingi ar trebui sa mergi la gonecolog sa vezi daca e ceva in neregule :*. ai grija de tine. :* Fundita?batting eyelashes

| Minnie_7097 explică:

Multumesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 3 dovezi. ce vrei mai mult? nu estihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti insarcinata sigur, stai linistita si nu te mai gandi la asta ca te gandesti degeaba