| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un contact sexual neprotejat cu iubita mea acum 3 luni. Azi a facut un test de sarcina si a iesit negativ. Sunt sanse ca rezultatul sa fie fals?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul IMPOSIBIL ca rezultatul testului de sarcina sa fie fals negativ, in cazul in care testul de sarcina pe baza urinei a fost efectuat dupa ce a trecut o perioada mai mare de 28 de zile fata de data/ziua in care a fost intretinut ultimul act sexual neprotejat, in urma caruia ar fi existat posibilitatea sa ajunga sperma in vagin. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Duo la doctor

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Contaxt sau contrast, ce ai avut?

| Emilian65 a răspuns:

Daca testul de sarcina a iesit negativ inseamna ca nu este gravida.

| mdc98 a răspuns:

Da. sa-l faca si pe al doilea.

| Katte a răspuns:

Depinde de simptome! Eu personal dacă as fi in locul iubitei tale? aș lua mai multe teste de sarcina (cam 5) și după vezi dacă e însărcinată sau nu

| alecs13alecss a răspuns:

Poate face mai multe teste