| Aliiiiiina7890 a întrebat:

Cum se explică faptul că la primul contact sexual și nici la următoarele cu primul partener nu mi-a curs sânge deloc, iar acum, cu cel de-al 2- lea partener, mi-a curs sânge de prima dată când am facut-o?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate actualul o are mai mare, groasa astfel a reusit sa rupa himenul in totalitate sau e efectul mai multor penetrari care intr-un final a avut acest rezultat

| Violleta2022 a răspuns:

Hmmm, primul se pare ca a avut o putulica mica, incapabila sa-ti rupa himenul, adica sa te dezvirgineze, de aceea nu a curs sange.

| corbulalbrosu a răspuns:

De fapt, se poate doar presupune cele intamplate s-au produs ca urmare a faptului ca primului tau partener de sex a fost dotat cu un penis subtire (posibil si mic) si din acest motiv in timpul penetrarii vaginului, reusea sa treaca prin perforatia/gaura care exista in himen. De asemenea se poate considera ca membrana himenului avea caracteristica de a fi foarte/extrem de elastica, ceea ce a permis ca diametrul perforatiei existente in himen sa se extinda/intinda intratat de mult incat sa NU se produca nici chiar si o simpla fisurare a himenului in cazul actelor sexuale anterioare. De asemenea se poate (doar) presupune, ca ruperea himenului urmata de sangerare s-a produs ca urmare a faptului ca penisul noul partener de sex, este mai gros si din acest motiv trecerea sa prin perforatia existenta in himen NU a mai fost posibila si in acest caz si drept urmare abia acum s-a produs si deflorarea... pasaricii. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca al doilea partener este mai dotat ca primul.

| Ely1234567 a răspuns:

Pai probabil ai avut un himen foarte elastic