| Halestorm a întrebat:

Buna big hug Am început sa simpatizez o prietena, este o fata super ok, pot sa vorbesc cu ea continuu.Probabil ca o plac, dar problema este ca are prieten(din cate știu, n-am întrebat-o multe despre viata ei personala). din semnele pe care ea mi le transmite,nu pot sa observ daca ma place mai mult decat ca pe un prieten.
Oarecum sunt indecis, deoarece nu prea stiu nici eu exact ce simt pentru ea,dar e una din cele mai de treaba persoane pe care le cunosc. Mi-a zis chiar ca sunt "misto" si ca i-a povestit mamei ei de mine,bla,bla.
Eu nu stiu ce sa-i zic,deoarece cred ca are prieten(cum am zis, nu vreau sa ma aventurez prea mult in viata ei intima). Am avut un moment când am ieșit cu ea, imi venea sa o sărut pur si simplu laughing Se intampla foarte rar sa-mi placa o persoana, iar asta ma face sa nu stiu nici eu ce simt exact.
Cum sa abordez situația?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Clausd10 a răspuns:

Mai intai incearca sa te convingi daca ceea ce simti este real sau doar ai putea-o privi ca pe o fata de treaba. Si mai trebuie sa lamuresti si problema cu un eventual prieten al ei. Nu te lua dupa supozitii, te poti insela. Cel mai bine ar fi sa o afli chiar de la ea. Iar daca are, vezi daca poate renunta usor la el. Toate astea le poti afla de la ea. Daca simti ceva atat de puternic pentru ea, propune-i o iesire undeva doar voi, iesire in care trebuie musai sa ii spui care e treaba cu tine, roag-o din start sa nu te judece gresit, apoi vezi si reactia ei. Daca e una pozitiva, succes.

| MiaMari98 a răspuns:

Hei happy
Desi numele tau nu-mi spune multe, povestea ta imi pare extrem de cunoscuta, ai fi surprins sa stii cat de mica este lumea.
Spune-i ce simti inainte sa o pierzi, nu neaparat "te iubesc" un cuvant greu de digerat, dar spune-i ca o placi, din asta isi va da es seama de toate, si crede-ma ca si ea te place din moment ce a iesit cu tine.
Pun pariu ca te cunosc laughing)

| Halestorm explică (pentru MiaMari98):

Povestea asta nu o stie nimeni(doar voi dupa TPU) laughing Si doar fata stie ca am iesit cu ea. WTF WTF WTF

| MiaMari98 a răspuns (pentru Halestorm):

Esti cumva din Mures?

| Halestorm explică (pentru MiaMari98):

Nup

| alealexandra12 a răspuns:

Scoate-o la o cina si spune-i in fata te iubesc
funda?