| nobody_1518 a întrebat:

>:d<
Prin ianuarie m-am cuplat cu un tip dintr-un sat vecin (maxim 1 km departare)dar nici macar nu ne-am intalnit laughing (urma a 2 a zii ).
In fine.nu am mai intrat 2 zile pe mess din cauza ca m-i s-a stricat laptopul.Cand am intrat se cuplase cu alta pentru ca bineinteles, il inteleg, nici macar nu ne vazusem niciodata decat la web si nici nu mai intrasem pe mess. A stat vreo 2 luni cu tipa aceea, niciodata nu am suportat-o si nici nu cred ca sa o suport vreodata. S-au certat, ea il iubea enorm si il iubeste si in momentul de fata. El s-a mai cuplat cu alta, etc. Apoi ne-am cuplat noi pentru a 2 a oara.Am fost impreuna in jur de 1 saptamana si tineam enorm la el si se vedea ca si el la mine dar ne-am despartit pentru ca am crezut anumite "strambe" pe care le-a spus fosta straight face. Nu s-a m-ai cuplat cu nimeni.Eu in timpul acesta tot tineam mult la el.Intr-o seara a venit unde iese gasca noastra, a stat cu noi si un baiat din satul lor, se uita permanent la mine, insistent, se punea langa mine de fiecare data cand ma asejam undeva.Simteam ca a inceput sa tina iar la mine si ca o sa ma intrebe pentru a 3 a oara si chiar asa s-a intamplat.
Ne-am cuplat pentru a 3 a oara dar parca simteam ca se raceste, amandoi eram distanti.Prietenele mele faceau glume pe seama noastra, dar nu erau serioase iar el le-a luat in serios si a zis ca el nu mai poate sa fie cu mine din cauza lor.Ne-am despartit straight face. Dupa 2 saptamani sa zicem, cu cateva zile in urma, m-a intrebat pentru a 4 a oara (sa zicem a 3 a pentru ca prima nu s-a pus ) iar eu i-am raspuns ca nu mai merge a 4 a oara, desii tin si in prezent enorm la el.Revenind la fosta, ea il stresa in fiecare zii sa se impace iar el mereu o injura, in ciuda faptului ca noi am ramas prieteni de fiecare data spre deosebire de ei. Oricum, dupa ce a vazut raspunsul a intrebat-o pe fosta! Sunt impreuna de 3 zile dar nu s-au vazut nici macar 1 minut de cand s-au "recuplat"si mai sunt si la aceeasi scoala (el nu prea frecventeaza scoala laughing ). Vine numai la mine "la poarta" si mereu se uita la mine insistent, se vede pe fata lui ca nu ii pasa de ea.Mor de gelozie oricum numai din cauza gandului ca lumea stie ca sunt oficial impreuna :-big grin

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Scuza-ma,de ce faci lucrurile simple, atat de complicate?
Te place, il placi.De ce nu sunteti impreuna?
Cauta-l,fiti impreuna si,lasa gura lumii si ideile tale preconcepute.
Lumea,prietenii,prietenele,nu au nici o treaba cu ce faceti voi si vad ca v-ati lasat influentati in ultimul hal de asta! Lasati lumea sa vorbeasca,voi sa va iubiti,surzi la vorbele lor! De doua ori v-ati despartit,numai din asta si e gresit!
Pe urma, e obsesia pe care o ai tu cu aceasta "fosta" a lui.O sa-ti dau un exemplu, ca sa intelegi repede si bine.Gandeste-te la un cantaret sau un actor. Zeci,sute de descreierate sunt indragostite de el,il urmaresc, il cauta, sar pe el si-i rup hainele.Sotia acelui om,ar trebui sa innebuneasca sau sa moara,nu? Ei,nu! Ea stie ca e prima in sufletul lui,e superioara tuturor si continua sa-si iubeasca sotul! Invata ca in viata fiecaruia, exista asemenea persoane, care te umilesc doar prin faptul ca exista.Trebuie sa stii sa fii la inaltimea situatiei,sa intelegi ca daca nu te-ar vrea pe tine nu ti-ar da TIE atentie,ci celorlalte! Trateaz-o pe "fosta" cu mila,e o fiinta umilita si nefericita care nu-si poate gasi locul nicaieri, crede-ma.
Iar tu, nu mai suferi de pomana. Spune-i si a 50a oara, DA si fiti impreuna, doar se vede ca va iubiti!

1 răspuns:
| UNomBATRAN a răspuns:

Daca poti sa fii cu cineva, de ce sa incerci sa uiti?!laughing -in mintea ta persista invidia fata de cealalta femeie- NU EA ESTE PROBLEMA TA-tu trebuie sa incerci sa privesti lucrurile altfel :-o scoti din minte pe cealalta ca si cand nu ar fi existat si te concentrezi asupra baiatului-si tine minte rareori refuza un barbat o femeie! acum depinde ce ofera femeia. pentru ca amandoi trebuie sa faca sacrificii pentru a mentine relatia! sex=relatie...o femei cand nu ii ofera barbatului acel ceva numit sex, se satura la un moment dat si se evapora sau dispare! sau. isi mai cauta o a doua! DECI : fetelor nu va refuzati prietenul sau SOTUL NICIODATA! EVIDENT CONTEAZA IN MARE PARTE SI FIZICUL -CARE ATRAGE ENORM!:p