| elena16 a întrebat:

daca am o scurgere vaginala e un semn rau? mentionez ca mi-am inceput viata sexuala. fundita big grin

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incepand cu pubertatea, toate femeile au o scurgere vaginala. Ea trebuie sa fie variabila cu perioada menstruala, transparenta, ca albusul de ou si complet lipsita de miros. Daca se modifica in orice fel, impune consult ginecologic, fiindca de obicei semnifica o infectie.

| RXN a răspuns:

Cat timp nu are o nuanta maronie sau rosiatica, nu are un miros intepator, neplacut si nu te doare/ustura nimic, astfel sa fie semnele unei infectii, esti in regula.happy

| pisoias a răspuns:

Mergi negresit la medic. S-ar putea sa fie vorba de o micoza, dar nu sunt sigura.