| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si nu mi-am inceput inca viata sexuala si am o scurgere alba, "branzoasa". am cumva o infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mia probabil este o infectie cu Candida, de la un tratament antibiotic (care a dezechilibrat flora normala). Ar trebui sa te vada un ginecolog, sa-ti recolteze secretie de pe vulva (din exterior) si sa iti dea apoi tratament.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca secretia ta vaginala e alba si are aspect branzos, ai facut o candidoza vaginala, este o infectie pe care o pot face si cele care nu au avut contacte sexuale. Ai luat cumva recent antibiotice?

Abh
| Abh a răspuns:

Daca secretia e abundenta, insotita de mancarimi locale, te sfatuiesc sa mergi la un consult ginecologic.

| microsedd a răspuns:

Da mai mult ca sigur ai o infecti cu o ciuperca numita candida, cred ca ai mai auzit de candidoza, se trateaza cu antifungice care ar fi bine sa iti fie prescrise de medicul de familie.

| Alice a răspuns:

Buna.Hristos A Inviat! da e un fel de infectie. se datoreasa faptului ca esti racita si de acolo se duc toate infectiile. nu e ca esti racita gen: imi curge nasul ci faptul ca ori stai dezbracata, ori pe jos ori la munca stai in niste conditii nasoale.nu te alarma! exista si in farmacii pastile nu stiu ce din astea. deci du-te la farmacie incearca sa nu mai umbli dezbracata daca este cazul si dupa o luna doua iti va trece. succes. si vreau sa aud numai de bine. ai grija de tine:*

| babyangel a răspuns:

Nu,n-am luat antibiotice

| Trăie a răspuns:

Nu, asa ceva e normal la varsta ta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta dragul meu, inseamna ca ai devenit intr-un fel barbatlaughing
adica depinde, acum daca acea scurgere este insotita de durere surda a capului penisului la mictiune, ( ceea ce ma indoiesc daca spui ca nu ai avut raporturi sexuale) atunci da, ai o infecie numita sculament.
Insa daca nu, atunci esti in cazul bun in care apar polutiile de noapte, adica din puta ta, curge sperma, lucru normal la adolescenti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaa, erai fata?
nu prea ai specificat.winking

| СЛивка a răspuns:

Si eu am la fel 17 ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala si la mine e acceeasi problema, stai pe pace asta e eva normal la vorsta noastra...NU-ti fa griji, nu e nici o infectie te asigur...Bafta.

| constantin_5842 a răspuns:

Ia-ti un "Bravo Girl" si o sa vezi eu as zice nu