| Andreiss1233ety a întrebat:

Buna, daca eu si iubita mea facem sex in timpul fertil adica in 5 zile are ovulatia... o facem cu protectie EXTRA SAFE de la Durex... Se intampla ceva? Poate sa ramana insarcinata?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vai ce frumos te exprimi, perioada fertilatieilaughing perioada ovulatiei puteai scrie, sau perioada ei fertilă a femeii, da la ovulatie si in perioada fertilă daca faci sex poate ramane gravida, Si prezervativele nu sunt 100% sigure, se pot sparge si daca i ajunge doar o picatura de sperma in vagin esti tatic o lasi insarcinata, ce varsta are fata?

| Andreiss1233ety explică (pentru CristiDinBucuresti):

DA... dar am facut sex cu un Durex Extra-Safe + cu asta are si Spermicid, gen partida a fost de 2 ori la prima zi de perioada ovulatiei, si am verificat si prezz daca e rupt si era totul OKAY!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale su fost protejate, nu poate sa ramana gravida.