| Raluca011 a întrebat:

Buna!happy. Daca fac sex neprotejat cu cateva zile inainte de ciclu, raman insarcinata?big grin

Răspuns Câştigător
| alexandrakarina a răspuns:

Gigiro scuze ca te contrazic insa sora sotului meu e medic ginecolog si nu neparat e necesara perioada fertila pentru spermatozoidul rezista o perioada mai lunga de timp in uter...

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Posibil. Daca ai menstruatii perfect regulate si sexul se desfasoara in ultimele 4-5 zile inainte de menstra, riscul e minim (in jur de 4-5%).

| gigiro a răspuns:

Nu, pentru ca nu esti in perioada fertila! Dar stii care-i perioada fertila?

| carminaburana43 a răspuns:

Bineinteles.Sexul neprotejat e un pericol cind nici nu te astepti.Si asta si inainte de ciclu.Numai in timpul ei esti dezafectata de pericol.

| Alinaga a răspuns:

Eu stiu ca cu 5 zile inainte si 5 zile dupa(doar daca ai un ciclu regulat adica la fiecare sa fie diferenta de 27-28 de zile pe o perioada 5-6 luni si in aceasta perioada sa nu fi luat niciun anticonceptional)nu poti ramane insarcinata dar poti lua orice boala cu transmisiune sexuala pe care ar putea sa o aiaba partenerul tau pup si succes

| alexandrakarina a răspuns:

Doar daca ejaculeaza in uh...altfel nu ai cum sa ramai insarcinata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da