| marijoana16 a întrebat:

Pot sa raman insarcinata daca as face sex neprotejat si sa se termine in mine inainte cu 1, 2, 3 zile de ciclu? va rog dati`mi un raspunsbig grin multumesc!

Răspuns Câştigător
| mikyandy97 a răspuns:

Nuj nu cred dar tasi recomanda sa nu faci neprotejata ca daca nu risti sa iei niste boli si mai bine sa fi sigura mereu.Niciodata sa nu faci neprotejata.

6 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Poti ramane ORICAND.Mai putin pe perioada unei alte sarcini.Asa ca mai bine protejati-va.happy

| Supps a răspuns:

Recomand prezervativul deoarece spermatozoizii pot trai pana la 7 zile in cautarea unui ovul pentru fecundare, iar anticonceptionalele nu sunt asa de bune pentru organisul femeii.

| missme23 a răspuns:

Nu te baza pe asta. de fapt nu te baza pe metoda calendarului, protejati-va pentru ca asa din joaca te poti trezi cu un copilas si sunt sigura ca nu vrei.
sexul neprotejat inainte de menstruatie nu este sigur, de fapt nu exista nici o perioada in care sexul sa fie 100% sigur asa cum nu exista nici o zi in care poti 100% ramane insarcinata, intelegi? cel mai bine e sa va protejati, nu faceti experimente! aa si in cazul in care nu stiai, poti ramane insarcinata si fara sa se termine in tine. crede-ma, de ce sa stai apoi cu stres ca-ti intarzie sau mai stiu eu ce, cand poti sta linistita stiind ca te-ai protejat si ca sansele sa ramai insarcinata sunt de 0%.

| marijoana16 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi.azi ziceau fetele la scoala ca au incercat si nu au ramas pentru ca ele zic ca ciclu elimina spermatozoiziibig grinsi ca nu e nimic daca se termina inainte cu 2 zile de ciclu. eu am o relatie de 3 ani si niciodata nu s-a terminat in mine si el isi doreste tare mult, si ziceam sa-i fac o surpriza numa imi e frica sa nu avem apoi alt fel de surprize.

| missme23 a răspuns (pentru marijoana16):

Pai daca ai o relatie atat de indelungata, de ce nu va ganditi si la alte metode contraceptive cum ar fi ovulele?

| marijoana16 explică (pentru missme23):

Nu as vrea sa incerc tot felul de chestii ca am doar 18 ani.si nici anticonceptionale nu as vreabig grin mai mai citit pe un site si acolo zicea ca inainte cu 10 zile si dupa iar 10 zile de la ciclu nu ramai insarcinatabig grin. oare o fi adevarat?