| andrey9999 a întrebat:

daca la un test de sarcina apare ca fata este insarcinata ce se mai poate face? Poate sa fie insarcinata daca "am bagat-o odata in ea si am scos-o" doar pentru asta poata sa ramana insarcinata?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca testul este pozitiv, se poate face intrerupere de sarcina (la ginecolog, daca este majora) sau sarcina poate fi dusa la capat. Da, poate ramane insarcinata daca nu ai folosit prezervativ.

| Lost0in0your0memories a răspuns:

Da. se poate. daca accidental au fost si spermatozoizi se poate. pai sa consulte un medic ginecolog si daca se poate sa se faca avort destul de repede.

| Papusik a răspuns:

Da se poate, daca ai avut spermatozoizi pe penis sau iai eliminat din lichidul preejacuator cand ai bagat-o in ea si ea era in perioada fertila a ramas insarcinata.
Daca apare la test ca este inarcinata, pilula de a 2a zi nu mai ajuta cu nimic.
Avort s-ar putea face... cu acordul unui major sad.

| bia0000 a răspuns:

Ce expresie! da intotdeauna exista parca suntem in epoca primitiva
nu ati auzit de prezervative, anticonceptionale etccc?

| fluturealbastru a răspuns:

rolling on the floor) ce tampit esti ma, ai si lasat-o rolling on the floor) buuun, dai pastila de a 2 zi sau de o saptamana, daca a trecut mai mult du-o la un avort la spital sau la tanti leana rolling on the floor)))

| kenNNzorFTW a răspuns:

Salut,daca ia ramas lichid deala in vagin poate sa ramana gravida, si ca sa nu faca trebuie sa faca avort sper ca te-am ajutat!

| andrey9999 explică:

Sigur ramane...sau doar poate...cat % sunt sanse sa ramana si cat sa nu ramana?