| pynnk a întrebat:

Buna:*:* daca merg mult pe role slabesc?batting eyelashesimi pot face picioarele mai frumoase? le am groase si as vrea neaparat sa slabescsad

2 răspunsuri:
| WestSid3 a răspuns:

Daaaaa happy
Bineinteles, absolut si fireste. Am citit candva un articol ca mersul pe role ar fi mai sanatos decat jogging-ul, mai ales pentru faptul ca intareste musculatura, iar vreo 30 de minute de mers cu rolele ard in jur de 300-500 kcal.
Desigur, gandindu-ma la chestia asta, mi-am dat seama ca e mai folositor corpului daca patinezi cu rolele incet, cu viteza mica, pe o anumita distanta, decat mai repede.
Bafta la patinat! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe role slabesti, adevarat, dar ti se stramba picioarele.
Pentru ca mersu pe role e in forma de V, si le strambi. happy