| Nikoooooooo a întrebat:

daca prietenul meu baga multe motive pentru a nu mai vb cu mine...asta inseamna ca vrea sa ne despartim? ca nu stiu ce sa mai inteleg, odata imi spune ca ma iubeste enorm, cateodata imi da impresia ca isi cam bate joc de sentimentele mele

Răspuns Câştigător
| Viviluka a răspuns:

Asa s-a intamplat si cu mine. Cel mai bine ar fi sa il lasi si tu cateva zile sa vezi cam cum s-ar simtii el fara tine, nu ii mai rasp la tel, nu mai vb cu el nici pe mess, nu va mai intalnitii. Eu i-am zis clar " pana nu inveti ce e dragostea pa " cu toate ca il iubeam si il iiubesc inca enorm de mult. Si am plecat in alt oras. Si dupa 4 zile am venit acasa si in prima noapte face " cf ai venit acassa? " si apoi mi-a zis ca el vrea sa ne impacam ca nu stiu ce.
Sti si cand am plecat facea" uraa sunt liber" si i-am zis " liber o sa ramai de aici incontinuu "

Si da uneori zice ca te iubeste mult de tot si te alinta si nu stiu ce altadata pare un bou. Si daca cauta motive sa numai vorbiti numai vorbiti sa vedem daca se simte bine asa.

Daca ai nevoie de altceva lasa mesaj cu id tau. Sti.snt trecuta prin astfel de chestii oh go on

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,poate ca prietenul tau nu stie ce simte,e confuz,ba te vrea,ba nu te vrea.
Totusi,ar trebui sa ai o discutie cu el, sa ii spui ceea ce simti si ca te deranjeaza comportamentul lui.
POate ca are momente in care s-a cam plictisit de tine, iar apoi isi da seama ca tine la tine si vrea sa ramana alaturi de tine.Ma gandesc ca daca nu te-ar iubi nu ar sta cu tine si in plus ar putea sa iti spuna direct c anul mai vrea. POate ca e el o fire mai dificila,sau e posibil ca el sa faca asta ca stie ca il iubesti si te incearca,cauta motive ca sa nu mai vb cu tine,ca sa fi tot tu aia care merge sa il impace.
Daca tu nu te simti iubita si fericita alaturi de el si simti ca isi bate joc de sentimentele tale,eu zic sa nu mai continui relatia,desi poate tii la el, dar nu poti sta asa, sa fi nefericita si confuza in privinta sentimentelor lui.SUnt atatia baieti incat ai de unde alege si iti poti da tu singura seama daca el chiar merita iubirea si atentia ta, sau e cazul sa te indrepti spre o alta directie.Intr-o relatie in care nu te simti implinita si iubita nu are rost sa mai pui suflet, te macini singura.
Tu il stii cel mai bine pe prietenul tau si vezi dupa comportamentul lui daca are sau nu iubire pentru tine, daca nu atunci lasa-l.

| candora a răspuns:

Asta inseamna ca s-a plictisit si vrea ceva nou. Ori pina la urma se va ajunge la o relatie mai avansata, adica el doreste sa treceti la pasul urmator, ori va veti desparti. Asa sunt baietii, vor multe de la noi ')