| machupi8t a întrebat:

dau funda.

Am o relatie de lunga distanta. relatia fiind de 6 luni. insa el este oarecum indiferent, niciodata nu are nimic de spus... este baiatul perfect pentru mine insa de la un timp am realizat ca nu ii pasa de mine, drept pentru care am decis sa nu ma loghez pe facebook. De vineri nu m-am logat, iar el i-a dat mesaje colegei mele in care a intrebat-o ce stie de mine si i-a spus sa ii dau mesaj daca ma vede fiindca i-am spus sa ii zica (,) ca nu am venit la scoala.

As vrea sa ma loghez maine sa vad ce are de spus. Vreau sa vad daca ii pasa macar putin despre mine.

Nu stiu ce scuza as putea folosi, ma gandeam sa ii spun ca am fost internata la spital 5 zile insa din ce cauza...

Ma puteti ajuta va rog?

6 răspunsuri:
| Spinoasa a răspuns:

Eu nu cred în relații la distanta, și hai sa iti zic de ce. AM avut o relație de 7 ani din care 6 a fost la distanta. Eram super convinsa ca va merge și uite ca s-a ales praful de tot. Nu spun ca asta se întâmplă în toate cazurile, dar o relatie la distanta presupune sa ai Multă încredere în cel de lângă tine ...si la mine se schimbase foarte mult zi am început sa devin și eu indiferenta și am ajuns sa bu îl mai iubesc din cauza comportamentului lui. Deci ai mare grija..nu merita sa îl minti. Dacă te vrea o schimbarea fie lana tine și fără sa îi ceri.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adeavraul, ca minciuna are picioare scurte si daca afla adevarul, posibil sa-l pierzi!

| mihai69 a răspuns:

Nu. Dar există clinici unde poți primi ajutor pentru așa ceva.
Ce naiba oameni buni, pe vremea când nu era internet cum or fi trăit oamenii?!?

| Dontsaygoodbye a răspuns:

Ce naiba e în capul tău?

| ScarRz a răspuns:

N.ai nevoie de scuza, spune.i ca te deranjeaza atitudinea lui si ai vrut sa vezi daca ii mai pasa de tine

| Siminadaniela a răspuns:

Daca relatia e la distanta, si simti ca s-a racit ceva intre voi cred ca e normal...Pe bune, tu te gandesti sa.l minti ca ai fost internata ..si asta nu ca sa vezi daca ii mai pasa de tine ..ci sunt sigura ca o faci pentru a-l santaja emotional. vrei sa-l faci sa se simta vinovat pentru ca ti-e frica sa il pierzi! Cred ca ai dezvoltat o mica obsesie pentru acel baiat! Si cand ai zis "Am o relatie de lunga distanta" nu te-ai exprimat prea bine, ai vrut sa zici ca ai o relatie la distanta sau de lunga durata? Normal ar fi sa vorbesti cu el despre temerile tale, minciuna nu e o solutie!