| Lexiiii a întrebat:

Buna happy. Dau funda pentru cel mai buna raspuns :X

Sunt in clasa a 8-a. Si in clasa cu mine e un coleg P. Niciodata nu mi-a placut de el. Il credeam un fraier. Dar de cate-va luni mai exact vreo 4 luni. Tot vine la mine, ma ia in brate vrea sa ma sarute. La inceput nu mai staim cum sa il rescping. Chestia e ca eacuma ne intelegem chiar bine. Dar de 2 luni el e cu o fata B.

Nu stiu daca o iubeste, sincer nici nu mi-se pare. Si ea e in clasa a 8-a. Da el cand o vede nici nu o baga in seama. Si totusi are prietena si se da la mine. Nu numai la mine ca se mai da si la altele, dar cel mai mult la mine.

B. i-a zis sa nu se mai dea la mine, dar el tot se da. Eu acum cred ca ma indragostesc de el.

Si nu am nici cea mai vaga idee ce sa fac. Nustiu daca e numai o chestie in capul meu, sau chiar simt ceva pentru el

Nustiu el oare isi bata joc? Si mai e o chestie cand vine la mine eu il resping si ii zic sa ma lase in pace ca are prietena, si el imi repeta :"vrei sa o las pentru tine?"Cand ma mai ia in brate si B. il vede imi da repede drumu.

P. S"sunt terminata ". Va tog cat mai multe raspunsuri. Multumesc :X

6 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Probabil ca isi bate joc de tine!
asta ar face doar in cazul in care nu esti genul lui.Analizeaza toate prietenele pe care le-a avut pana acum si stai pe ganduri daca ai vreo asemanare cu ele(Ca sa iti dai seama de genul lui de fete care ii plac)
daca nu isi bate joc de tine:
se comporta asa doar daca ar fi vorbit frumos cu tine vreodata si l-ai respins,iar el fiind mai timid sau nu, incearca un mod mai indirect sa iti spuna ca te place, fiindu-i teama de refuz! ai mare grija cum actionezi! vorbeste intre 4 ochi, nu cred ca va mai fi asa copil atunci.ci va purta o discutuie serioasa! succes. funda?big grin

Răspuns utilizator avertizat
| SunnyFlame a răspuns:

Deci draga.isi bate joc de tine
se da el la tine si la altele da tot pe aia o iubeste.asa am patit si eu straight faceera un coleg pe care nu il placeam se tot dadea la mine da era cu alta si dp un timp l.am respins si nu, imi mai face nimic.dar eu am inceput sa il iubesc si a aflat si mi.a spus ca nu vroia sa ma indragistesc de el el vroia asa doar''prieteni buni sa fim''
deci nu.l baga in seama
da.i pace fa.ti un iubit si zii sa mearga la aia daca mai incearca sa te sarute
nu fi terminata ca nu ai de ce.si respinge.l nu.l lasa sa te ia in brate ...nu uita ARE PRIETENA `
bafta
funDA?

| AngoOra a răspuns:

Eu nu cred ca isi bate joc de tine...
sunt de aceeasi parere cu Barbiiii
fa-i jocul si vezi ce iesewinking poate va combinati.la cartela...sau nu tongue... apoi faceti o ieseala in 2 laughing
sa ne spui si noua cum a iesit big grin

| Jolie19 a răspuns:

Nu te du cu el ca eu zic ca nu merita sa te duci cu el de garantie ai ca no sa fac asa cand o sa fie cu tine adica sa se dea la altele si tu sa fi cu el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy
Am inteles perfeCt situatia ta...
faza este ca baiatul nu prea stie ce vreathinking
Ori pe ea ori pe tine
Adica lui ii plaCe intr-un fel si de tine si de ea thinking
Cel mai bine ar fi sa incerci sa-i vorbesti,
Sa lamuriti treaba,pana nu va mai fii prea tarziu,Daca te simti pregatita,Spune`i ca nu vrei sa-i faci prObleme cu aCtuala prietena,si cel mai bine ar fi ca sa terminati daca nu cel mai probabil o sa vada ca ii merge si cu tine si cu ea si o sa te simti prost
Stiu din propria mea experienta =]]
Sfatul meu ar fi sa-l lasi in pace o perioada de timp,si sa-i zici ca pana nu o sa terime cu fata respectiva, nu puteti fii decat amic, nimic mai mult
O sa-l pui pe gaduri si o sa vezi ca tot el o sa vina la tine happy
Te pup :*
Sper sa te ajute sfatul meu :*

Fundita?; x :*batting eyelashes!