| onetwothree a întrebat:

dau funda. Sunt cu iubitul meu de 11 luni, tinem mult unul la celalalt, dar avem o problema: prietenii lui cei mai buni. La inceput ma intelegeam foarte bine cu ei, dar de ceva timp ei nu imi dau nici un mesaj, nu ma suna, desi eu ii tot cautam si iubitul meu incerca sa le fie tot timpul alaturi. De un timp nici pe iubitul meu nu-l mai cauta. E adevarat ca tot timpul apelam la ei cand ne mai certam. Credeti ca a avut un efect asupra lor faptul ca noi ne-am certat? Ne-ati putea da un sfat, nu stim ce sa facem. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Raiiiisa a răspuns:

Atunci cand te mai certi cu prietenul tau incercati sa va impacati fara a apela la prieteni si probleme dintre voi sa ramana doar intre voi.
Chiar daca relatia voastra mai are momente in care nu e tocmai roz, nu exagerati apeland repede la prieteni pentru ca unii se vor bucura de problemele voastre.

4 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Să te sune prietenii iubitului?

| onetwothree explică (pentru h3r):

Sa comunice cu mine cum o faceau la inceput. Am uitat sa precizez ca eu sunt la facultate in Cluj, iar eu au ramas acasa.

| AndreutaDeea a răspuns:

Tu ești într-o relație cu el, sau cu prietenii lui?
Ție ar trebui să îți pese de el, să încerci să vă păstrați relația, nu de prietenii lui. E treaba lor ce fac.

| NimicImposibil a răspuns:

Sunt baiat... uneori sunt sincer alteori nu ...doar cand este nevoie, intr-o relatie sinceritatea este foarte importanta si nu trebuie sa lipseasca dintr-un cuplu. Daca va iubiti cu adevarat nu lasa ti pe nimeni sa va desparta ar fi mare pacat sa va despartiti din cauza unor oameni care vor doar sa bage râca nu lasa pe nimeni.