| andreywtza a întrebat:

de cand am facut dragoste cu prietenul meu prima data nu mai urinez decat de 2 ori pe zi...inainte nu urinam atat de rar...stiti cumva din ce cauza?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Faptul că ai făcut dragoste cu prietenul, indiferent că a fost ( sau nu ) prima dată ( deci nu contează dacă erai virgină sau nu ) - NU are legătură cu urinarea zilnică!

Faptul că acum urinezi DOAR de 2 ori pe zi ( ceea ce este foarte PUŢIN, mai ales vara ) se datorează ( probabil ) cantităţii de lichide consumate zilnic!

În mod NORMAL, mai ales acum vara ( pe căldura asta ) TREBUIE consumate 2-3 l de lichide!

Dacă tu bei puţine lichide, urinezi puţin - dacă vei bea mai multe lichide, vei urina mai mult!

Apoi, dacă această "reţetă" nu funcţionează - adică dacă tu consumi peste 2 l de lichide/zi, şi totuşi urinezi doar de 2 ori/zi - atunci e o "problemă" cu rinichii sau cu vezica urinară...
Dar în acel caz ar trebui să ai şi alte simptime : senzaţie de balonare, dureri jos ( la vezică, din cauză că e plină ), etc. - dar nu ai menţionat astfel de simptome...

De aceea, eu cred că nu consumi destule lichide!

Dacă vei consuma 2-3 l de lichide/zi ( cel puţin 3 zile la rând ) şi vei avea în continuare această urinare RARĂ ( de 2 ori/zi ) atunci TREBUIE să mergi URGENT la medic ( e vorba de o "problemă" medicală )!

2 răspunsuri:
| sebysebyca a răspuns:

Din cauza prietenului tau! o are de maimuta si nu sunteti compatibili!

| Minniie a răspuns:

Ei, ei Sebi. Poate Andreea are nevoie de ajutor nu de oameni care să facă caterincă. Andreea nu ştiu care ar putea fi cauza exactă a acestei chestiuţe însă în urma unui contact sexual e normal să se petreacă mici modificări. Nu îţi face griji, vaginul e un lucru iar vezica e din nou altceva! Mai ales dacă a fost prima experienţă de genul presupun că e ceva normal.