| Ely07 a întrebat:

Buna TPUhappy. Am facut sex pentru prima data acum cateva zile cu prietenul meu si de atunci ma ustura acolobig grin cand urinez si cand ma spal. Din ce cauza ar putea fi? Mi-e teama sa nu fie ceva grav...

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Poate ai facut o infectie sau o iritatie. Cel mai bine este sa te duci la medicul ginecolog si sa verifici. happy

| Ely07 explică (pentru Crisu):

Mi-e foarte rusine:-s. Daca sunt minora ma pot duce singura la medic sau trebuie sa fiu insotita de un adult?happy

| Amelya02 a răspuns:

Ai facut protejat?
Cati ani ai?

| Ely07 explică (pentru Amelya02):

Dahappy. am 17 ani

| Amelya02 a răspuns (pentru Ely07):

Prima, a doua si a treia oara te vei simtii asa, e normal.

| Azµre a răspuns:

1) Este o iritatie!
2) Aceasta iritatie apare frecvent la persoanele care au candidoza, usturime la intratrea in vagin, mancarime, scurgeri ambe abundente.
3)Ce poti face pe moment:
Spalaturi cu irigatorul cu Tantum Rosa
Si dat cu Clotrimazol crema de jur imprejurul vaginului la intrare, unde esti rosie si iritata.
4) Consult la medicul GINECOLOGIC. Daca esti minora sub 18 ani nu poti sa te duci fara maicata! Asa ca o iei de mana si te duci, medicul nu o sa ii zica nimic lu maicata ca numai esti virgina sau ceva! Totul este confidential, maicata nici nu o sa intre cu tine in cabinet! Ii spui medicului de usturime si o sa stie ce sa-ti dea!

| Fantastic7 a răspuns:

Ai făcut sex prima dată in viață sau prima dată cu prietenul tău?

| Ely07 explică (pentru Fantastic7):

Prima variantahappy

| Fantastic7 a răspuns (pentru Ely07):

Câți ani ai?