| madamadalina5 a întrebat:

Bună, de câteva zile sunt speriată deoarece îmi întarzie menstruația (4 zile), am o menstruație neregulată dar am avut câteva contacte sexuale neprotejate luna aceasta fără ejaculare Înauntru și doar pentru câteva minute, țin să menționez că am dureri în partea de jos asemănătoare cu cele menstruale, după calculele mele menstruația ar fi trebuit să îmi vina pe 9 aprilie, luna trecută mi-a venit pe 12!
Am pus întrebarea din nou!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exisata si nu se poate vorbi de "imi intarzie menstruatia" odata ce tu ai ciclul de tip NEREFGULAT, fiindca tocmai asta este caracteristica lui, sa vina aleator (cand are el chef)!

Pentru ciclurile de tip NEREGULAT, NU EXISTA nici o aplicatie pe pamant care sa-ti spuna cand vine urmatorul ciclu tau sau cand se intampla ovulatia, de aceea trebuie sa folosesti o metoda contraceptiva ori protectiva la sex, fiindca poti ramane gravida oricand.

Cum ai avut contacte neprotejate si ciclu neregulat, asteapta-te sa se intample si sarcini, fiindca este inevitabil.

Ce poti face acum?
Poti face un test de sarcina dar numai DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| madamadalina5 explică:

Am menționat că nu a ejaculat în mine.