| Adriana5 a întrebat:

Bună.
De ce apar usturimi în zona intimă? Nu au apărut pete doar usturimi la finalul menstuației + un contact sexual in în perioada menstruatiei, poate acesta e motivul...ce părere aveti?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Contactele sexuale in timpul menstruatiei pe langa faptul ca sunt scarboase, sunt si periculoase, putand sa va infectati cu atata sange, daca va zgariati din neatentie, sau se produce vreo fisura pe penis sau vulva.
Mergi al ginecologic pentru un test citologic. Posibil infectie, posibil BTS.

| alina2k18 a răspuns:

Du-te la doctorwinking

| Necunoscut112 a răspuns:

Da, ăla e motivul. Asta e unul dintre motivele pentru care nu e tocmai indicat sa faci sex in timpul menstruatiei. Ah, si menstruatia nu se "finiseaza".

| Adriana5 explică:

Nu există nici o contraindicație de a nu se face sex în tim0ul menstruatiei, menstruația sa finisat și usturimi nu am. mersi pentru răspunsuri.