| mikutzzza1000 a întrebat:

De curand am trecut printr-o despartiere.Prietenul meu care a venit din Germania dupa 3 lunii in care eu ca proasta l-am asteptat (desi nu regret, pentru ca l-am iubit enorm). Ne-am intalnit iar el a primit un mesaj de la fosta, el dorea sa se culce cu ea, in fine eu am plecat cand am vazut si l-am lasat in pace, iar apoi a 2 zi m-a sunat si mi-a spus ca el de fapt in Germania a cunoscut o fata de care s-a indragostit si ca vrea sa ramanem doar amici, mi-a picat fata cand am auzit, am inchis telefonul si am inceput sa plang, parca mi-a picat cerul in cap, eu imi refuzam toate prietenele sa ies, stateam mai mult in casa ca nu cumva sa auda ceva cand vine si el pe acolo isi facea de cap. Ok m-a durut dar am zis ca nu o sa-l mai caut chiar daca il iubesc din tot suflet, el a venit vineri acasa iar luni a plecat in Belgia, eu am aflat abia marti de la un prieten de la al lui si era sa pic din picioare. El mi-a spus cand a venit si ne-am intalnit ca a venit doar pentru mine, dar nu a pomenit nimic de o alta plecare. E o chestie pe care nu o inteleg daca s-a indragostit in Germania de o alta fata (tot romana si ea) de ce cand a venit acasa ma mai cautat?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Don'soara "sunt intr-o relatie cu un golan care arata bine si este excitat non stop" ai stiut ce iti iei langa tine de la inceput, nu poti ca sa faci buzele mari si sa stai suparata, doar nu credeai ca tu o sa imblanzesti genul asta de baiat si o sa fie doar pentru tine.De ce te-a cautat? Doar el stie ce a fost in mintea lui, poate vroia o tura la pat cu tine si fosta lui ti-a luat-o inainte.Pe langa faptul ca era cu era, mai pui la socoteala si faptul ca era plecat destul de mult, chiar nu ti-a trecut prin minte ca el se distra de rupea picioarele la pat si tu il asteptai? Zice ca a venit doar pentru tine si pleaca cu alta, nici nu-ti spune ca pleaca peste doua zile, asta se cheama "hormonel", este ca un pilot de avioane sau un capitan de vas, o fata in fiecare oras.
Pentru sex te-a cautat si atat, a vazut ca nu primeste nimic si s-a despartit.Tu chiar crezi ca daca are o alta fata de care ii place, asta inseamna ca o sa se schimbe si ca nu o sa insele? Tu esti un exemplu viu.Nu esti singura fata din viata lui sexuala, nu a primit de la tine, s-a gasit alta imediat.Nu stiu ce era asa de neinteles, sti foarte bine ce aveai langa tine.

4 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

De acord cu kras!

| serendipity8300 a răspuns:

Probabil a avut o problema de rezolvat in tara. si asta e unu din riscurile relatiilor la distanta ca unul dintre voi sa se indragosteasca de o alta persoana. ti-ai asumat acest risc si se pare ca de data asta ai pierdut. si poate ar trebui sa te mai gandesti pe cine iubesti din tot sufletul...

| FLoRyN99 a răspuns:

Te-a cautat pentru ca aceea fata la parasit sau nu il iubeste.
Deci nu e serios...

Lasa-l!

| kras a răspuns:

Mergi mai departe, nu merita