| Danielita a întrebat:

♥ M-am certat cu prietenul meu de 6 luni pentru ca el dorea sa ii spun mamei mele despre noi dar eu nu pot sa ii spun pentru ca nu va accepta.Ne-am certat luni. Joi ne comportam de parca deja ne impacasem ma tinea in brate si nu vroia sa-mi mai de-a drumul etc. Ieri de dimineata ne-am brodit amandoi pe mes ai am inceput iar sa discutam de mama si ne-am certat. Aseara eu fiind suparata datorila conversatiei de pe mes cand a plecat a vrut sa ma sarute dar eu l-am respins (si regret asta)iar dupa aceea m-a sunat si mi-a spus ca mai bine ramanem amici. credeti ca a spus asta deoarece l-am respins? Tin sa mentionez ca noi ne iubim foarte mult si atunci cand ne-am certat amandoi aveam lacrimi in ochi. Ce credeti ca ar trebui sa fac acum? Sa incerc sa ma impac cu el? mereu ma gandesc la noi. Daca da cum sa fac acest lucru? Sau sa ramanem doar amici? fundita +folositor

Răspuns Câştigător
| Nadytza a răspuns:

Banuiesc ca findca l`ai respin,si nu i`ai spus mamei,pentru el sunt dovezi ca vrei sa te desparti de el.
Trebuia sa ii spui mamei tale chiar daca nu era de acord, ce putea sa va faca?happy
Si atunci nu trebuia sa il respingi, doar din cauza unei conversatii.
Nu ramaneti doar amici!

Suna-l si dai intalnire sa vorbiti.Sau pe mess dai intalnire. Daca nu vrea inseamna ca nu vrea sa se impace cu tine, sa simtit prea ranit.
Daca nu reusesti asa cand il vezi pe strada singur du-te la el si vorbeste.Atunci nu mai are ce sa refuze.
Sper ca te-am ajutat!:*

4 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Totusi daca-i spuneai mamei tale de el si ea, sa zicem, nu accepta, el facea orice ca sa fiti in continuare impreuna. Daca te iubeste asta e normal nu? Probabil doreste sa ramaneti amici ca tu l-ai respins si, zic eu, cand a vrut sa te sarute i-a parut rau ca v-ati certat. Incearca sa vorbesti din nou cu el si poate ajungeti sa-i spuneti amandoi mamei tale si sunt sigura ca va fi bucuroasa sa te vada cu cineva.
Daca nu mai vrea in niciun fel sa fiti impreuna iti spun eu. nu te merita si nu mai are rost sa-ti pierzi vremea sa-l " recuceresti ". Mai este timp pana sa ajungi sa te mariti laughing Sunt sigura ca sunt alti baieti mai simpatici decat el happy

Răspuns utilizator avertizat
| Danielita explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi.Tin sa mentionez ca m-au ajutat si ca ne-am impacat love struck

| Bianca94 a răspuns:

Eu cred ca aveti nevoie de o mik pauzabig grinnu cred ca va veti despartibig grincred ca aveti aman2 nevoie de o mik pauza sa va adunati gandurile si dupa sa o luati de la capbig grin