| EuSuntPucca a întrebat:

De o saptamnaa acuz dureri in partea strtanga si in partea drepta ma tine cand respir am fost la doctor si au zis ca este un junghi intercostal. Dar vreau sa fiu sigura ca este asa si sa nu fie altceva. straight face Nu pot cateodata sa stau de dureri sunt insuportabile. :-s
Va rog sa ma jutatii. love struck
Multumesc!
Dau funda love struck

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cere si a doua parere,de la alt medic, e singurul sfat util pe care il am.
Sanatate si sa-ti treaca repede, e groaznic!

2 răspunsuri:
| Raul1510 a răspuns:

Scuze, nu avem cum sa te ajutam, nu suntem medici, nu putem contrazice un medic! Consulta mai multi medici si incearca sa ajungi la o concluzie. Si fa mai mult sport in timpu liberwinking

| Alexandru_Cioarec_1991 a răspuns:

Si sfatul meu este sa consulti un medic, cea ce ai descris aici poate avea mai multe cauze(pentru un medic ce ai spu tu aici e ceva de genu APA E UDA.intelegi?) poate e doar un "junghi"; dar poate e o inflamatie musculara,sau o inflamatie a nervilor(poate fi si mai rau,dar nu te alarma inca)Cand doare mai tare la inspir sau la expir,sau e indiferent? ai vreo pozitie in care daca te asezi nu doare? in dreaptta unde cam la nivelul carei coaste., oricum sfatul meu este sa consulti un alt medic(cu mai multa pofta de viata sa zic asa, daca ai dubii).si sigur te va trimite sa faci niste investigatii.Consulta un medic internist! el sigur va stii mai bine ca mine incotro sa te indrume. Oricum inainte de a merge la medic fi atenta care sunt caracteristicile durerilor...cad apar :dimineata.seara,dupa ce mananci sau inainte,daca se asociaza cu alceva ameteli stai de lesin,amortirea unei zone, greata, ingreunarea inspirului,. detaliile sunt imp! Mult succes si sanatate!