| bluesky a întrebat:

Deci aseara eram la discoteca cu niste prieteni. Vine si fostul meu prieten(m-a inselat, era si cu "fosta" si cu mine). Nu ne-am mai vazut de 2 sapatamani si ma pupa pe obraz, ce fac zic ca mi-e frig, imi da haina lui, ma invita la dans(tot ma strangea de mana, se uita la mine si ne vede cineva si zice catre el" vezi ca te spun la X adica la cealalta), dupa care ma cheama afara dar eu nu am vrut sa merg.

Mie de o vreme mi s-a pus pata pe prietenul lui si aseara era si el acolo si tot flirtam si zic catre el sa vina cu mine afara sa il intrebceva, daca fostul mai e cu aia si zice ca da, ca au fost cu o seara inainte in aceeasi discoteca si se sarutau. Si cum stateam amandoi singuri, ma saruta big grin:X si na zice ca suntem impreuna. Fosta prietena a lui ne vede si ii spune fostului meu si care suparat ma intreaba ca e adevarat, nu i-am raspuns. Ma suna azi si zice ca nu ma credea instare sa ma combin cu cel mai bun prieten a lui si ca "mi-am dat seama ce curva e lumea asta"

Acuma, mie imi pare rau pentru noi, ca a fost el prost si m-a inselat de multe ori si tot l-am iertat dar acum nu mai pot sa il tot iert. De baiatu asta imi cam place dar mi-e frica sa nu ma insele si el...

Intrebari: Am gresit? Ce sa fac in continuare? Ma considerati curva daca m-am combinat cu prietenul lui? Nu am facut-o numa din razbunare, mie chiar imi place de el.

Mersi si scuzati ca am scris cam multbig grin

Răspuns Câştigător
| TudoooriiitaaaxD a răspuns:

Nu,cum sa fii curva? Nu esti curva pentru ca iti place de prietenul lui ma.Trebuie sa te obisnuiesti cu gandul ca fostul tau prieten te-a inselat de atatea ori si daca va impacati o va mai face.Eu zic ca daca el a putut sa te insele,poti si tu sa te combini cu prietenul lui.
Daca iti place de tipul acela macar incearca cu el big grin nu ai absolut nimic de pierdut, macar sa va cunoasteti mai bine, ca pare ca si el te place.Nu stii de unde se poate naste o frumoasa poveste.Si ca sfat: uita-l pe fostul, nu te merita, si nu trebuia sa il ierti atata.
Arata-i ca si tu poti.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti curva, esti doar o femeie lipsita de etica si demnitate. Orice om stie ca rudele si prietenii fostilor parteneri sunt teritoriu interzis. Este sub demnitatea umana sa faci un asemenea gest, oricare ar fi motivele. vad ca si actualu tau puternic are o lipsa asemanatoare de valori si de coloana vertebrala, incalcand cea mai simpla regula a prieteniei si una din regulile de baza ale omeniei. Nu sunteti nici primii, nici ultimii, dar asta nu face gestul vostru mai putin dezagrabil si detestabil. Vezi tu, fostul tau te-a inselat dand dovada ca este un om fara caracter. Tu tocmai i-ai demonstrat ca sunteti pe aceeasi treapta.

| mgtow a răspuns:

Proasta ai fost ca l-ai iertat pe fostul tau prieten inainte si trebuia sa ii pui capac din prima ocazie cand tea inselat, nu ai facut nimic rau vezi si tu daca e om de treaba si decizi daca vrei sa ramai cu el.

| Nobodyy a răspuns:

Pai.
1.Nu ai gresit pentru ca merita.
2.Continua relatia cu actualul prieten. Daca nu risti nu castigi.Iar daca el te va insela numai accepta o a doua sansa si ca sa nu suferi incearca sa nu te atasezi prea mult de el.
3.Nu existi curva.El este curvar pentru ca te insela iar acum mai are tupeul sa se supere pe tine?! eu in locul tau nici numai imi bateam capul cu el.
Succes.~Yoni.

| Ionica9119 a răspuns:

Curva? Oh Doamne! Nu! Doar nu umblii din scula'n scula. Te'a inselat, sa fie sanatos, pierderea lui. Iar tu draga mea, daca ti'e frica sa nu mai fii inselata, nu te mai implica asa tare intr'o relatie. Cunoaste'l intai.
Succes!

| Loola_4761 a răspuns:

Nu e vina ta draga mea smug daca el te'a inselat este vina lui si nu are dreptul sa iti tina predica ca de ce te-ai bagat cu prietenul lui happy si daca va placeti unul pe celalalt ( la "actual" ma refer) continuati happy

| Genius8 a răspuns:

Conteaza ce simti uh lumea mereu o sa vb indiferent daca esti sfanta sau nu crede-ma nu t mai gandi la fostu...petrece cat mai mult timp cu actualul tau pr; fii cat mai aproape de el; si arata-i fostului ca nu te'ai ruinat daca el nu a styut sa t pretuiascalove struck... fundita?

| Iulia_6898 a răspuns:

Deci daca tie iti place de prietenul lui mergi inainte. Daca nu risti nu castigi. si ceea ce aaspus fostul ca dc te-ai combinat cu cel mai bun prieten chiar nu are sens, cu el nu mai esti deci gata. Daca toti baietii de care iti place sunt prieteni intre ei iar uh ai fost cu unul dintre ei asa nu inseamna ca gata, te calugaresti. Deci lupta pentru acel baiat daca iti place de el. Si daca te mai jigneste spune-i si uh ceva dechestiile cu inselatul, intoarce-i vorba

| SunShine_8563 a răspuns:

De ce sa gresesti? daca chiar iti place prietenul lui atunci de ce il doare pe fostul tau capu? si de ce se mai tot baga poti sa ai spui frumos sa te lase in pace si sa nu se mai bage in viata ta personala. si nu esti curvawinking :d bafta in continuare a si depinde ce persoana e ca daca te iubeste nu te uinseala daca se plictiseste cu siguranta ste insealawinking

| Michy_1562 a răspuns:

1.Nu ai gresit deoarece daca te-a inselat o data si de mai multe ori nu poti fi sigura ca nu o va mai face 2.Sa stai cu prietenul tau actual. 3.Nu ai dc sa zici ca esti curva iti place de baiat nu este ca cum ai sta cu 2 deodata sau alt ceva daca asa s-a intamplat sa fie cu prietenul lui asta e nu poti schimba asta.

| bluerapper a răspuns:

Din ce am citit parerea mea e ca nu ar trebui sa te consideri "curva" nu ai de ce sa asculti vorbele altora spuse din gelozie dar e o gelozie gen "ba am pierdut o partida buna" ca noh ce poate fi in mintea fostului tau decat asta acum, eu zic sa continui sa iti vezi de treaba ta si mult succes.

| Symply a răspuns:

Nu cred ca ai gresit. Ai facut ce ai simtit si asta e cel mai bine. Daca acel baiat a vrut sa fiti impreuna inseamna ca te place si ii esti simpatica. Nu stiu daca te va insela, dar trebuie sa fi putn atenta la inceput, sa-i arati ca ti mult la el dar nu ca esti nebuna dupa el. Cred ca fostul tau a gresit pentru ca, desi tu esti cu pr lui cel mai bun, din vina lui nu mai sunteti impreuna ca te-a inselat si acum se da la tine... Nu mi se pare corect ce vroia sa faca. Daca tu il place pe acel baiat lasa-i pe restul(daca si el e de acord), si explica-i fostului ca nu are de ce sa se supere
Succes!:*:*