| xXAnnexX a întrebat:

Deci dau FUNDA si Voturi!

(Stiu ca am mai pus intrebarea dar am nevoie de multe sfaturi)

Saptama trecuta, baiatul de care imi place mie, si-a batut joc de mine si de sentimentele mele. el si cu fata aceea(cei care stiu intrebarile precedente stiu despre ce e vb)au facut o farsa.Era vorba ca el sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el. iar dupa zile sa se desparta de mine.Eu nu am stiut ca va fi o farsa.si am acceptat. Dupa o sap, a zis: trebuie sa ne despartim, a fost o farsa.Eu dupa aceea am aflat ca el si cu ea au facut chestia asta.Ma simteam si inca ma simt oribil. Iar dupa aceea m-au invitat pe mine in conferinta, si special cred ca a facut-o...pentru ca o intreba pe fata aia daca vrea sa se sarute cu el, ea i-a spus ca nu. iar el a spus ca tot se vor saruta, iar eu am izbucnit in lacrimi. Ea nu era asa, acum este exact ca el, nu ii mai pasa prea mult de mine.Plus ca am vazut multe conversatii dintre ei.si de fiecare data.ma intristez si plang f mult.Pt ca, chiar tin la el si vad ca ei practic sunt meniti sa fie impreuna.desi nu recunosc ca ar fi ceva intre ei mereu zic ca sunt doar prieteni si ca, cu ea vb f frumos. iar cu mine ca un *** scuze de expresie

Ce ziceti?

Ce pot face?

PS: Nu ziceti sa incerc sa il uit ca nu pot!

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
La ce ti-a facut baiatul asta, nu merita sa vorbesti cu el si sa i zici ce simti, pentru ca va face in continuare misto de tine cu fata aia.
Si faza cu conferinta era doar ca sa te faca pe tine geloasa.

Eu spun ca cel mai bine ar fi sa nu-l mai bagi in seama, nu sa-l uiti.
Arata-i ca poti sta fara el si fara sa vorbesti cu el, nu ca esti innebunita dupa el si ca il vrei urgent.
Daca demonstrezi ca esti innebunita dupa el, el isi va bate joc de tine cu fata aia, si poate vor mai face o farsa, si atunci o sa para foarte ''sincer'' sa zica ca chiar te place ca data trecuta a fost ideea fetei aleia, dar tot o farsa va fioh go on
Daca a facut asta o data, sa nu crezi ca data viitoare cand va face asta [ daca o va mai face ], ca te place sau ca e adevarat. Ci doar sa-l ignori.
Ma rog, ai fost naiva, trebuia sa gandesti putin lucrurile inainte sa accepti, in fine, erai indragostita de el.
Fata aia nu mai merita nici macar un salut.
Sa inteleg ca ea comploteaza cu el impotriva ta.
Eu in locul tau as trage-o putin de par, doar asa, sa se invete minte.
Daca nu, ignor-o, daca isi va cere iertare injur-o sau mai bine spune-i '' hai jet'', ceva de genul, sa nu te mai deranjeze oh go on

Nu e nevoie sa-l uiti, ci doar sa treci peste.
Timpul va rezolva problema.
Dupa ce a facut asta, nu merita nici macar sa ii declari dragostea ta, cum am spus mai sus.
Nu merita nimic, decat ignoranta si indiferenta.

Succes!

11 răspunsuri:
| AnnaS98 a răspuns:

Nu stiu. ti-as recomanda sa gasesti pe altul, dar cum nu vrei. gandeste-te ca ea nu exista da-o dracu, injur-o gandeste-te ca e un nimic si nu merita sa tii imaginea ei in cap. spune-i tipului ca indiferent daca el te place nu tu chiar ai tinut la elchiar daca faptul s-a consumat tu si acum il iubesti. dupa, lasa'l in pace. daca chiar e de piatra si nu zice nimic, atunci chiar nu te merita, el o merita pe aia cu care te-a pacalit, el marita o curva ordinara, el merita o pitipoaca fara suflet. daca se intampla asta FUCK THEM! nu prea cred ca sunt sanse altceva care sa schimbe tot si sa fiti impreuna si altele, dar succes. si indiferent de ce s-ar intampla nu lasa niste tolomaci sa-ti puna bete in roatewinking funda?

| MyFirstLove a răspuns:

Vorbeste numai tu cu el si spune-i ce ai pe suflet.

| LoveForShania a răspuns:

Ma bucur ca te-am putut ajuta :*
Sper sa imi asculti sfaturile.
Nu de alta, dar daca vei pune in fata dragostea pentru el si in spate ignoranta, tu o sa fi singura care vei plange, iar ei vor radewinking
Succes inca o data!

| GabrielaSandica a răspuns:

Nu exista nu pot ci nu vreiwinking!

Eu in locul tau m as bucura de ultimele zile de vacanta si m as distra si as rade. Cat despre ei doi, nu sunt inteligenti cu fazele astea.
Este problema ta daca vrei sa plangi cand ei rad si sa ti irosesti cateva zile din viata ca sa faci riduri pentru 2 prosti laughing. DOH!
Fato esti tanara frumoasa si daca te uiti bine in jurul tau o sa vezi ca sunt multi care vor sa fie cu tine.

| Anonim_7591 a răspuns:

Bunahappy

Eu voi fi sincera de la inceput si iti voi spne ca nu stiu intrebarile tale anterioare dar vreau sa te ajuthappy
Stiu ca ai spus ca nu poti sa il uiti si te cred. Dar daca face ceea ce face inseamna ca nu are suflet sau constiinta. Degeaba arata bine daca gandeste asa si daca face astfel de lucruri.
Tu chiar ai vrea sa te placa un astfel de om?

Daca iti este rusine ca i-ai acceptat propunerea, gresest! Lui ar trebui sai fie rusine, tu capul sus!

Sa te placa el (daca inca nu te-am convins ca nu e potrivit) ar mai fi sanse.important este sa nu-i mai dai atentie o perioada. Probabil stie ca il placi asa ca se gandeste ca indiferent ce ti-ar face are o admiratoare(si se pare ca are dreptate) tu, aparent, arata-i ca se insala si o sa te caute. Pe acea fata probabil o place pentru ca nu poate sa ajunga la ea. Gandeste-te un pic ce are ea si tu nu ai? ...Deci?

Bafta:*

| GrammarNazi a răspuns:

Dacă te respecți câtuși de puțin, cea mai bună soluție ar fi să îi ignori pe amândoi, în special pe el. Și-au bătut joc de tine? Ce motiv mai bun ai vrea pentru a-i șterge pentru totdeauna din viața ta? Serios acum.

| HabarNuStiu a răspuns:

Rupe-i capu'. Sau pune pe cineva sa faca asta, ca sa nu bata la ochi.

| silviu666 a răspuns:

Iti dau un sfat du-te la el ia-l frumos de cap saruta-l si apoi iti zic eu ca s-ar putea sa se indragosteasca de tine sau macar ai avut experienta de-al sarutabig grin

| MaRyN13 a răspuns:

Phoai daca il prind il toc laughing

| xXAnnexX explică:

@Anonim.ce nu am eu si are ea este: Frumusetea,faptul ca ea este slaba, amuzanta! eu sunt grasa, urata si considerata tocilara

| cosmin_2110 a răspuns:

Cui pe cui se scoate