| ccristina123 a întrebat:

Deci eu am o relatie de 3 ani si am facut multe tampenii.La inceputul relatiei am fost intr-o excursie si aveam un amic ca prieten si era si el acolo. O tipa il placea si el s-a pus cu ea si el a venit la mine disperat sa il invat sa se sarute. Si pentru inceput nu am vrut, l-am refuzat, dar pana la urma am acceptat sa il invat pentru 2-3 secunde pentru ca mai avea un pic si incepea sa planga. Iar la inceput am vrut sa ii zic prietenului meu ce am facut,dar am apucat sa ii spun doar ca mi-a cerut si dupa a zis ca daca am facut asta se desparte de mine,asa ca i-am zis ca nu am facut nimic, ca l-am refuzat. Recent a aflat de la altcineva ca am acceptat. Faptul e ca l-a suparat si ca am mintit si ca am si facut-o. E un lucru chiar atat de rau faptul ca l-am ajutat pentru ca imi era prieten, mai ales ca era si inceput de relatie..nu stiu ce sa zic.A trecut mult timp de atunci si nu stiu ce sa mai fac. regret ce am facut. Am nevoie de sfaturi, ce as putea face.

6 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Nu e prea ok ce ai facut.Te inteleg ca relatia era la inceput si probabil nu ai luat in seama atunci.Este bine sa iti ajuti un prieten, dar cum zice si Eduard, nu in felul asta...totul are o limita.
O greseala ca asta la inceputul relatiei, va poate afecta foarte mult; si pe tine si pe el.Pentru ca,toti zicem "eram la inceputul relatiei,ce mai conteaza?". Crede-ma,conteaza foarte mult ce faci la inceputul relatiei, pentru ca, daca de la inceput faci ceva ce afecteaza increderea celuilalt, oare cum va fi mai incolo?
Nu ai ce face, decat sa il rogi sa te ierte si sa incerci sa ii castigi increderea pe parcurs.
Bafta!

| LeontinAndrei a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu Eduard. Parerea mea este ca nu are rost sa iti bati capul cu el. Daca el nu are incredere in tine ca ai facut acel lucru doar din amicitie si din dorinta de a-l ajuta pe acel prieten, atunci te va banui si pe viitor pentru cine stie ce alte chestii prostesti. Sfatul meu este sa iti vezi de viata ta deoarece... pe pamantul asta mai sunt doar 3 miliarde de baieti/barbati si eu cred ca astia iti ajung.

Be smart and have fun.winking

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred, avand in vedere ca a trecut atat timp. Daca pentru tine nu a insemnat nimic acel sarut nu cred ca trebuia sa ii spui oricum. Probabil s-ar fi suparat oricum. Eu cred ca ii va trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristiana123 mai mergi la sala?

| MisFit20 a răspuns:

Nu e oke ce ai facut, dar nu meriti nici sa fi ucisa cu pietre. Incearca sa-l faci sa inteleaga toata treaba asta, sa nu fie asa incuit.Ii poti spune ca nu ai simtit nimic cand l-ai sarutat pe respectivul.

| BLeur a răspuns:

Bună.

L-ai minţit atât timp? I-ai ascuns un lucru aşa de grav? Să îi pupi picioarele dacă o să te ierte pentru ce ai făcut. Da, este grav. Chiar dacă ajuţi un prieten, nu-l ajuţi în stilul ăsta. Acel prieten pe care tu l-ai sărutat, trebuia să fie el însuşi cu acea fată nu să vină la tine pentru asta.
Cam grav, dar dacă te iartă ai mare noroc. A trecut mult, îţi dai seama că a trăit în minciună până acum, nu? Asta se numeşte ' ÎNŞELAT ' indiferent de motiv / persoană.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : fma.indungi