| claudiuangelescu a întrebat:

Prietena mea a facut sex cand am fost despartiti si eu nu pot sa trec peste asta.

Povestea e asa. Eu m-am purtat foarte naspa cu ea 3 ani jumate de relatie desi ea facea totul pentru mine si imi trecea peste orice. M-a iubit foarte mult si eu nu am reusit sa o apreciez. 3 ani jumate am torturat-o psihic si am profitat de iubirea pe care mi-o purta. A facut atatea pentru mine, in timp ce eu ma uitam dupa altele si imi imaginam cum as face-o cu ele..Bineinteles ca ea nu stia asta.Tocmai de asa a fost asa mare socul pentru ea cand a aflat.

Nu am inselat-o niciodata fizic, si prin faptul ca ma uitatam dupa altele si imi imaginam chestii cu ele nu consider ca am inselat-o. Am mintit-o destul de mult si ea m-a crezut mai mult pentru ca ma iubeam si eu o manipulam cumva cu asta.(cred ca nu eram suficient de atras de ea, mie imi plac genul de fete mai slabe si ea e genul cu forme si m-am tot legat de fizicul ei, chiar si cu vorbe urate gen ca isi bate joc de corpul ei, ca ar trebui sa ii fie rusine de ea, desi avea 60 kg si 1.70- eu vroiam sa slabeasca)

Am facut asa putine pentru ea, nici macar de ziua ei nu ma gandeam sa o surprind cu ceva sau sa ii dau o floare(i-am dat in 3 ani jumate 2 trandafiri, o data de 8 martie si alta data de ziua ei-in contextul in care stiam cat de mult ii plac. Ba chiar ma enervam cand imi povestea cu nostalgie ca prietenele ei primesc de la prietenii lor) Eram absurd, o condamnam ca e geloasa si absurda cand eu eram ala care ii dadea toate motivele sa fie asa, fiind interesat de alte fete( am facut lucruri pentru alte fete cand eram cu ea si ea imi reprosa ca pt ea nu fac nimic dar..eu o condamnam ca nu ma intelege si pana la urma tot ea isi cerea scuze).

Cand a aflat ca eu de fapt chiar sunt interesat de altele si vorbesc cu ele, ea a zis ca a avut un soc foarte mare. Ideea e ca eu nu inteleg de ce nu a fost ca si alta data, ca si inainte cand aveam putin timp impreuna mi-a gasit niste conversatii deochiate si a trecut peste si nu am inteles de ce nu a putut si acum. E drept ca era mai naspa ca acum cand a aflat era dupa 3 ani jumate (ani in care eu o asiguram ca nu ma mai intereseaza nimeni decat ea).

S-a despartit de mine si eu nici atunci nu am facut ce a trebuit. Am ales sa petrec 13 ore ducand o alta tipa acasa(ocolind din drumul spre casa mea vreo 6 ore) in loc sa o duc pe fosta mea la ea acasa ca era tot in aceeasi zi si plecarea fostei si a tipei cu care m-am dus. Dupa toate astea si dupa ce i=am mai povestit ca atunci cand ma duceam la club si vedeam o tipa care se misca mai lasciv si arata bine, eu ma interesam de ea si ii trimiteam cerere pe facebook, ea nu a mai vrut sa vorbeasca cu mine.

Am inceput tot mai mult sa o caut, sa ii zic ca e rea ca nu vrea sa imi mai dea o sansa, sa o manipulez ca daca nu se impaca cu mine o sa ma duc intr-un loc periculos(mesaria imi permite sa am parte de adrenalina daca imi doresc) si ea pana la urma a cedat si s=a impacat cu mine.

Pana sa se impace cu mine, mi=a povestit ca era intr-o seara foarte suparata si simtea nevoia sa bea si a iesit cu un tip care a profitat de faptul ca vroia sa bea si i-a dat vin(o sticla mai exact a baut singura, in contextuk in care ea nu bea de obicei-de fapt singura data cand a mai baut a fost cand m-am despartit o data de ea). A ajuns la el acasa si mi-a zis ca el a inceput sa o sarute si sa o pipaie, dar ca ea a inceput sa il respinga doar ca el nu o mai lasa.Si ca l-a respins o ora si ceva si ca nu a mai putut si a lasat lupta si asa s-a intamplat. Nu prea cred asta, ma gandesc ca desi era beata putea sa tipe si el sa o lase, cred ca vrea sa ma faca nu fiu asa suparat. Desi de fiecare data cand ii zic imi zice la fel si de multe ori o fac sa planga ca nu o cred si ii vorbesc ca si unei curve.

Ideea e ca dupa ce mi-a povestit ce a facut, am facut-o si eu cu 2 tipe, de mai multe ori. Chiar am vrut sa am o relatie cu o fata. Ea in cele 5 luni cand am fost despartiti a cunoscut un tip care o curta, se purta frumos cu ea, spre deosebire de mine. A inceput sa se ataseze de el si a dezvoltat o relatie cu el(tipul i-a facut chiar si oral). Dar ei au avut ceva problema si eu tot am isistat sa ne impacam si pana la urma a aceeptat.

Eram asa entuziasmat de tot ca i-am promis ca nu mai ma duc in locul ala periculos,ca nu mai fumez, nu mai joc poker(jucam foarte mult si pieredeile erau tot mai mari, o data chiar am pierdut banii cu care urma sa mergem intr-o excursie), ca o sa fiu sincer cu ea si nu mai ii ascund nimic(ea nu prea mai avea incredere in mine) si am jurat ca nu o sa mai povestim despre trecutul ei. Dar starea mea de entuziasm mi-a tinut putin si am inceput sa ma comport din nou naspa(am mai sters o conversatie dar doar ca eram paranoic ca ma minte -doar ca ea s-a suparat asa tare ca am sters din nou ca a vrut sa se desparta iar de mine). Am inceput din nou sa fumez, am mai pus la pariuri sportive, m-am redirectionat spre locul periculos. Adica mi-am incalcat tot ce am promis. Si in conditiile astea,e ma iubeste si tot vrea sa fie cu mine.

Doar ca eu nu pot sa trec peste ceea ce a facut si ma consider si prost ca am cautat-o dupa ce ea a facut sex cu altul(stiu ca suna naspa, dar chiar daca am facut o si eu, ea e totusi femeie si pt ea e mai rusinos-si mi si rusine catedata ca cu ea,ca a facut asta si nu o mai pot vedea la fel). Din cauza asta ma tot leg de ea cand prind ocazia, si cand imi povesteste ca ceva prietena de-a ei s-a despartit de prieten, eu ii vin cu din alea,, vezi, si ea nu s-a dus sa o faca cu altul" si vad cat de tare o deranjeaza si o supara dar nu ma pot abtine.

Ce credeti, ce ar trebui sa fac?

17 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Esti de ****, frate

| darrio2007 a răspuns:

Băi băiatule dar suferi rau dupa ea.Cum adica pentru ea e mai rusinos ca a facut sex si pentru tine nu? Daca gandesti asa proasta ar fi daca ti-ar da si buna ziua pe stradă. Sunteti liberi de contract asa ca faceti ce vreti.

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti vezi de drum! Fata asta nu mai are nimic pentru tine, daca deja are alti barbati in viata ei.
Pentru tine a ramas o obsesia ca si cum ea ar fi propietatea ta si de aceea o vrei inapoi, acum ca este a altuia.
Dragoste intre voi nu mai poat fii, v-ati mintit, v-ati inselat, adios, s-a spulberat si ultima speranta!
Alta, asta este sfatul meu!

| corbulalbrosu a răspuns:

Si acum ce ai dori din partea noastra? Felicitari? Afla ca nu meriti. Iar ea nu a gresit cu absolut nimic. Dar este greu de inteles de cineva lipsit de logica si discernamant. Nu meriti nici macar sa fii compatimit. Ar fi cazul sa o lasi in pace pentru a nu o mai traumatiza nici macar prin prezenta ta nociva in preajma ei.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E liber inca la sinucidere, e legal si faci un bine societatii pentru ca tu nu stii absolut deloc ce vrei.

| Felys a răspuns:

Inca un troll printre noi, si nadiapilug si tu sunteti una si aceeasi persoana, nu faci altceva decat sa ne vinzi gogosi, sa inventezi povesti siropoase, mai lasa-ne cu telenovelele de 2 bani, nu ne intereseaza

| raluk27 a răspuns:

Sa realizezi ca femeii i s-a cam umplut paharul dupa 3 ani si nu te recomanda absolut nimic ca sa ii reprosezi ceva.
Sorry, dar ai cam mult tupeu. O arzi cu altele într-una si te miri de ce INDRAZNESTE sa nu te ierte la nesfârșit. Te porti urat cu ea, esti si afemeiat, si clubber si cartofor. Betiv mai lipseai sa fii si erai barbatul perfect. Te miri de ce s-a dus cu altul?

| ALGator a răspuns:

Faptul ca "a facut sex" este cea mai mica "rasplata" pe care putea sa ti-o dea pentru comportamentul tau. Nu esti stapinul ei.
Dupa felul cum povestesti, mai ai multe de invatat si nu prea imi dau seama de unde o vei face.
Lasa fata in pace, ca sa nu mai faci inca o ticalosie fata de ea. Ia o pauza si incearca sa inveti despre relatia cu femeile, despre autocontrol, despre ceeace e esential.
Vei gasi intotdeauna o alta, fata de care sa nu-ti fie rusine. Succes.

| seth2016 a răspuns:

Wow, inca o telenovela. Pe cand epsiodul 3?

Cine a facut-o cu a doua tipa ca nu am prea inteles? El sau ea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i personajului de aici http://m.tpu.ro/......este-de_1/ să reclame violul și o ierți.

| kandaraki a răspuns:

Esti un prost, 1) pentru ca te-ai purtat urat cu ea nu meriti sa mai fii cu aceasta fata, ar fi bine sa te trimita ea cat mai departe. 2) tu nu poti uita ca ea s-a culcat cu altul dar tu ca te-ai culcat cu alte tipe e ok pentru tine? PROSTULE. tu nu stii ce vrei de la viata. Gandeste putin ce vrei si cum vrei, dar fetei da-i pace, gaseste pe cineva asa ca tine si veti fi 2 imbecili!

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

EU zic sa lasi fata sa isi traiasca viata sa faca sex cu cine vrea ea, e majora, stie ce are de facut..eu una nu m-as uita la tine.

| gabriela2201 a răspuns:

''
Ce credeti, ce ar trebui sa fac?'' sa-ti dai doua perechi de palme si sa te trezesti la realitate. Mama ta te-a invatat gresit, ca femeile trebuie sa se sacrifice pentru tine, si nu-i asa. Tu nu ai contribuit cu nimic la existenta si dezvoltarea femeii de langa tine. Degeaba ai numit-o curva, curva esti tu si cu cine te-a crescut sa-ti bati joc de altii. Ai merita sa fi intalnit intre timp pe una mai perversa si mai manipulativa ca tine care sa te joace pe degete. Nu ai meritat-o pe femeia aia, iubita din 2016, nici o secunda.

| GrungyCacti a răspuns:

Ei ii era rusine cu tine, saraca fata. Halal iubit esti. Detest baietii ca tine care inhiba sexualitatea fetelor. Nu era in relatie cu tine. Ce conta? Meriti o fata la fel de neserioasa ca tine.

| Axde a răspuns:

Glumesti, nu?
Cu atat mai bine ca nu poti trece peste. Lasa fata in pace, ar fi cel mai intelept lucru pe care.l poti face. I-ai mancat 3 ani si din viata. Meriti sa ramai cu Manuela tot atata timp, cel putin.
Tu nu ai auzit baiete de egalitatea in drepturi? Trezeste-te! Cum adica,, ea e totusi femeie si pentru ea e mai rusinos"?
Asta s-o crezi tu.
Nu o sa va inteleg niciodata pe astia care va bateti joc de fete cu buna stiinta, dar roata se intoarce mereu.

| Hyukiiiii a răspuns:

Stii care e poblema mentalitatii? Femeile au drepturi egale cu barbatii inclusiv sexuale.
Ori te duci la psihologi si psihiatrii fiindca nu esti normal la cap, fie iti scoti creierul pe nas si mori laughing)
Ori pariezi pe viata ta gen in loc de bani, sa ajungi sclavul cuiva pe cine stie unde.

| Likarici a răspuns:

Femeile au nevoie sa fie intelese si iubite. Le trebuie atentie.
Nu ai de ce sa fii suparat pe ea. Nu a gresit cu nimic. Te iubeste sincer. Altfel nu ar mai sta cu tine...
Si nu ai de ce sa ii reprosezi ca s-a culcat cu acel tip. Nu a vrut sa o faca. Acel barbat a profitat de ea, iar tu ar fi trebuit sa ii fii alaturi. Sa o ajuti sa treaca peste intamplarea aceea, nu sa ii scoti ochii de cate ori ai sansa. Unii barbati nu apreciaza femeia pe care o au langa ei. Isi bat joc de dragostea pe care iubitele lor le-o ofera.
Daca o iubesti incearca sa o ti aproape, sa ii arati ca o iubesti si ca ea inseamna ceva pentru tine. Sa o faci sa uite de toate clipele urate prin care a trecut, purtandu-te frumos si acordandu-i toata atentia si increderea ta.
Daca nu o iubesti cu adevarat, las-o in pace. Va faceti rau unul celuilalt. Incearca sa vezi unde ai gresit. Adica, mai tot ce s-a intamplat a fost din cauza ta. Cere-ti scuze in fata ei. Si cand promiti ceva, tine-te de promisiune. Daca nu esti capabil de asta, atunci nu mai promite nimic niciodata, nimanui. Sunt sigura ca ea te iubeste cu toata fiinta ei.