| MyTzZy a întrebat:

Buna!happy Deci:trei dintre colegele mele(suntem prietene dar nu chiar foarte bune) s'au indragostit de un baiat de la alta clasa. In fiecare pauza merg sa ma plimb cu ele pe afara si baiatul acela se tot uita ciudat la mine(ciudat adica...se uita continuu). Una dintre prietenele mele a vorbit cu el intr'o pauza, eu eram chiar langa ea si el in fata ei, in acel moment l-a strigat un coleg de'al lui sh l-a tras de langa noi iar el(cred ca fara sa vrea) m'a prins pe mine de mana si s-a uitat la mine in timp ce a zis "Pa". Dupa ce a plecat colega mea a zis ca m-am cuplat cu el chiar daca eu spuneam tuturor ca nu imi place de acel baiat. Ma rog, apoi in alta pauza cand ieseam afara el era la usa si mi-a zis ca am ochi frumosi si ca sunt draguta. Din acea pauza pot sa zic ca am inceput sa'l observ si eu si mi-am dat seama ca il cam plac. Acum nu stiu ce sa fac pentru ca el e genul care flirteaza cu majoritatea fetelor dar ma gandesc ca poate as avea sanse sa ma cuplez cu el, stiu ca s'ar putea sa ma cam cert cu colegele mele care il plac dar prea de multe ori nu m-am cuplat cu tipii cu care am vrut pentru ele. Va rog sa ma ajutatibig grin Multumesc!
fundita+votwinking

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Stai linistita,ca si una dintre prietenele tale ar afla ca placi p cineva si acel cineva ar vrea sa fie cu ele nici ele nu ar ezita!
daca iti place d el,uitate si u contnuu la el, vezi cum reactzioneaza, poate maine iti va fura si un sarut.
nu t gandi la prietenele tale ca nici ele nu s gandesc la tine.plus ca din cate vad aici e o concurentza, cu tine sunteti 4 care placetzi acel baiat, daca chiar ai sanse sa fi cu el si il placi, inainte...d orice manera saracu baiat nu va putea sa s imparta in 4!

5 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Pai daca e genu care se da la fete in general.o sa stai cu el cateva saptamani cel mult pana o sa te saturi tu sa te insele sau pana o sa se sature el sa fie oficial cu tinewinking

| SpecialGirl a răspuns:

Poate ai avea o sansa cu el. poate se da la alte fete din scoala dar pe tine te-a vazut ca pe o fata foarte speciala. Nu te lua dupa faptul ca ti-a spus ca esti draguta sau ca ai ochii frumosi,majoritatea baietilor asa cuceresc fetele. Si nu te lua dupa prietene, poate baiatul chiar te place, nu vad dc sa renunti la el pentru colegele tale. Parerea meabig grin

| fedot a răspuns:

Orice este posibil... Dragostea uneori e oarba.si nu stii ce simti cu adevarat. Ceea ce crezi ca simte el poate fi doar un simplu flirt cum ai zis tu.Deci ar trebui sa te gindesti si sa fii sigura ca ceea ce simti pentru el e adevarat.O vorba spusa nu la timpul ei poate distruge o viata.Ar trebui sa ai curajul sa ii spui, nu ai ce pierde daca zici ca el tot se da la tine.Succes

| AnnonnimGirrl a răspuns:

Daca spui ca sunteti prietene nu chiar foarte bune si de mai multe ori nu te-ai cuplat cu tipi din cauza lor.Cred ar fi bine sa te gandesti si la tinehappySpune-i baiatului ce simti pentru el si spune si colegelor ca iti face avansuri si ai inceput sa il placi.Daca se vor supara, explica-le ca de mai multe ori ai facut sacrificii pentru ele si acum te gandesti si la tinehappyDe altfel a venit si vremea tabig grin
Totusi te sfatuiesc sa ai grija cu baiatul asta daca flirteaza cu mai multe fete. Poate ar trebui sa incepi si tu cu niste complimente asa cum a facut el. Daca acesta va continua sa iti faca avansuri te pui pe treababig grin:*
Succes!
fundita?batting eyelashes

| VictorSebastian a răspuns:

Sall...ai putea face o discutie cu ele(serioasa)...nu la gluma, oricum, tu vezi cum faci! bafta!