| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata happy
As vrea sa mi dati cat mai multe pareri la povestea mea..va multumesc din suflet.
Acum cateva luni am intalnit un baiat,ne-am placut inca de la inceput unul pe celalalt dar in acea perioada eu eram foarte ocupata si aveam cateva probleme familiale,nu prea imi ardea mie de o relatie.
Acum ca am o relatie cu acest baiat am si o `mare problema nu am reusit sa-l inteleg deloc,vorbim, radem, glumim si la un moment dat pune intre noi un zid pe care nu-l pot depasi in nici un fel si dispare din peisaj cate 2 3 zile(fara sa anunte).Am incercat sa vorbesc cu el si spune ca mai are nevoie si de spatiul lui...dar sa dispara asa fara sa anunte si sa devina atat de rece fara ca eu sa fac nimic mi se pare foarte ciudat.Multa lumea mi-a zis ca reactioneaza asa pentru ca este caracteristic capricornilor(dar eu nu prea cred in faza cu zodia big grin )Voi ce parere aveti?
Multu! :*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

E cam ciudat sa dispara chiar asa,creeaza suspiciune si neincredere si ar trebui sa-i spui exact lucrul asta.
E posibil sa aiba nevoie de spatiul lui ca orice om,dar stiu ca nelinistea ta provine si de la modul in care si-ar putea folosi el acest spatiu.
Imi imaginez ca ti-au trecut prin minte o multime de scenarii si bine ar fi sa ramai cumva prevazatoare,nu se stie daca e vorba de o alta fata sau de cine stie ce buclucuri in care nu vrea sa te implice.
In zodii si in caracteristicile lor nu te poti baza,iubitul tau chiar are nevoie sa dispara in zilele respective,asa ca,reia discutia si explica-i ca iti provoaca o nesiguranta si o neincredere care pot duce la destramarea relatiei voastre.
Bineinteles ca il vei asigura ca ii respecti spatiul necesar,inteleg ca tu chiar o faci,nu-l cauti si nu-l bazai in zilele in care dispare,dar si el trebuie sa inteleaga ca nu are cel mai firesc comportament!
Asadar, incearca iar sa lamuresti lucrurile cu o noua discutie si, daca nu duce la nici un rezultat, nu-ti ramane decat sa faci si tu acelasi lucru o data, de doua ori.
Poate ca asa va intelege...alta idee n-am!
Chiar m-a intrigat povestea ta, as dori sa ma tii la curent cu urmarea daca nu-ti cer prea mult!

| PinkyL0ve a răspuns (pentru greece12):

Multumesc mult!
Da ai dreptate, eu nu il deranjez deloc atunci cand dispare.Curios e ca atat atitudinea asta a lui fata de mine si "disparitiile misterioase" nu sunt foarte frecvente...si asta m-a bulversat cel mai tare.Luna trecuta nu a avut nevoie de spatiul lui, in schimb atat in Martie cat si luna asta a disparut de vreo 3 ori... laughing
O sa incerc iar sa am o discutie serioasa cu el si sa vad ce varianta aleg.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate are amanta, e suspicios si ar trebui sa-l urmaresti ca sa vezi ce ascunde dar asa da dovada ca nu e om serios.

| Zenithf a răspuns:

Poate raspunsul sta in Diablo 3, nu stiu.
Are un hobby, ceva, si se teme poate ca relatia dintre voi nu-i va mai lasa timp pentru acea pasiune a lui.

| SentimentalConsil a răspuns:

Poate e o fire mai retrasa, incerca sa-l intelegi si nu mai cere explicatii de la el daca nu vrei sa-l pierzi dar daca ti se pare dubios comportamentul lui iti poti pune un semn de intrebare, mai e de continuat relatia cu el sau nu? gandeste-te bine ca nu vreau sa ma acuzi pe mine de unele lucruri, vezi ce preteni are, daca este foarte cunoscut, ce teme de conversatie alege, si multe alte chestii de acest gen
Sa fim sa stim si sa iubim
Sa fim iubiti si... fara frica
Uite-un pupic de la Cotyca kiss (de inurajare )

| PinkyL0ve a răspuns (pentru SentimentalConsil):

Multumesc pentru raspuns! kiss

| Demonull a răspuns:

Si eu sunt capricornlaughingDar eu dispar doar cateva orelaughingVorbeste cu el cel mai bine si spune-i ca iti faci griji cand fuge asa de tine tongue

| PinkyL0ve a răspuns (pentru Demonull):

Iti dai seama ca nu pot sa cred "scuza" cu zodia laughing