| MagdaIrimie124 a întrebat:

Buna. Din motive medicale, nu am voie sa folosesc nicio contracepție decât prezervativ, folosesc prezervativ doar in perioada fertila pentru că îmi provoacă unele iritatii dar nici nu găsesc pe nimeni sa fie de acord cu purtatul lor din păcate. Am ciclu destul de regulat, in ultimele 6 luni pot zice că cel mai scurt in luna iunie de 26 de zile, și în rest 28-29-30 zile.
Peste 2 zile ar trebui sa-mi vina menstruația, deja am dureri de burta de ieri. Astăzi, am avut un contact sexual neprotejat, dar a terminat afară. Îs șanse de a rămâne gravidă, in perioada asta? El are lichid preejeculator, dar se spala înainte. Majoritatea am văzut că au. Credeți că e vreun risc? Daca mi-ar începe menstruatia mâine sau poimâine(iar ciclul sa fie între 26 și 30 de zile, că nu știu exact când și cum vine) sa mai rămân gravida? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum adica "majoritatea" nu sunt de acord sa poarte prezervativ?
Tu ar trebui sa fii cea care impune acest lucru, ca nu-i dupa cum vor ei, ales daca vor sex.

| MagdaIrimie124 explică (pentru Violleta2022):

Avem analize făcute, nu e vorba de nicio boala!

| MagdaIrimie124 explică (pentru Violleta2022):

Prin majoritatea mă refer că nici băieții din ''fostele mele relatii'' nu erau de acord cu prezervativul!

| Violleta2022 a răspuns (pentru MagdaIrimie124):

Am presupus ca-i o relatie de dragoste, unde poti sa-i ceri iubitului sa te protejeze, daca te iubeste.

| Jonas94 a răspuns:

Bună, șansele sunt mici spre foarte mici, deoarece ești înaintea menstruației.
În legătură cu prezervativele folosite, încearcă să le folosești pe cele care nu conțin latex.
Sunt și mult mai subțiri, și mai rezistente.