| laraandy a întrebat:

Buna din nou! dupa cum stiti sunt cu prietenul meu de 9 luni.ne intalnim din 2 in 2 saptamana pentru ca ne desp 200 km.luna trecuta nu ne-am vazut deloc...imi spunea ca nu prea mai are bani si ca e ocupat cu serv.am avut rabdare, l-am inteles si saptamana trecuta(sambata seara) ramasese sa vina la mine sa ii cunoasca pe ai mei. el in aceeasi zi a fost la el la tara la bunici.seara m-a sunat sa imi spuna ca nu mai vine ca este f obosit si ca se revanseaza.
ai mei si-au facut o parere f proasta despre el, a zis ca este un om care nu stie sa se tina de cuvant.
acum saptamana care vine vrem sa mergem la bv, cu ink un cuplu. dar el a zis ca mai bine vine la mine.sa nu mai mergem la brasov.sincer nu stiu ce sa mai cred.am vb cu el si i-am zis ca mai bine ne desp. dar nu este de acord...
imi spune mereu sa am rabdare si sa il inteleg. dar simt ca nu mai pot...

Răspuns Câştigător
| justneed a răspuns:

Iubitule meu e la o distanta de aprox 500 km de mine si suntem d 7 luni impreuna :X ne intelegem minunat, avem cea mai mare incredere unul in celalalt si ne iubit...ne vedem destul d rar ce-i drept, insa nu ne pierdem increderea si nici iubirea...relatiile la distanta nu sunt o prostie si tin sa mentionez ca dureaza cel mai multwinking e altceva :X si degeaba sunt baieti destui in orasul ei daca nu sunt pe placul eiwinking acum...cu rabdarea...nu stiu c sa zic... vorbeste cu el nu strica niciodata fi fata desteapta si nu-i da papucii la o prima impresie... poate chiar are baiatu' probleme cu finantele daca nu isi permite sa mearga la bv, poate nu are bani sa vina l tine, poate vrea sa iti ascunda asta pentru ca ii este jena... vorbeste cu el... discutati... mi-ar placea sa ma anunti ce va fi :* bafta!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca exista iubire, relatia poate sa reziste departarii... dar totusi, daca chiar vrei sa vezi pe cineva faci tot posibilul, el daca chiar ii pasa de tine, lasa totul deoparte sa te vada, eu stiu ca atunci cand iubesti pe primul loc e pers iubita, poate ca te iubeste din moment ce e cu tine de 9 luni, dar o trebuie sa va vedeti mai des, sa fiti mai mult timp aproape unul de celalalt, e foarte greu sa fi departe de cel iubit, bine ca 200 de km nu e chiar asa departe, daca vrei sa vezi pe cineva distanta nu sta in cale... vb cu el si spune-i sa incerce sa vina cat mai des la tine, ca asta e o relatie adevarata cand va vedeti, petreceti mult timp impreuna, faceti diferite activitati impreuna, eu zic ca din 2 in 2 saptamani e cam rar... dar totui relatia poate functiona daca ar face si el cumva sa vina la tine mai des, are servci, treaba, oboseala etc... dar conteaza mai mult astea decat pers iubita? Ma indoiesc...

| viatadecacatt a răspuns:

Asa e cum au zis parintii tai, e un om care nu stie sa se tina de cuvant.nu asa se face!
Acum na, nu puteai sa gasesti unu la 48523462543 km?
Banuiesc ca sunt destui baieti in orasul tau, eu nu cred in relatii la distanta, n-am incredere!

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Stiu o gramada de persoane de genu asta.sincer eu in locul tau m-as fi despartit de el de mult timp, sa ramana cu serviciul lui si cu telefoanele lui care tot promit. poate te si insala mai mult ca sigur...fi desteapta si gaseste alt baiat.ca doara nu numa el exista spune-i la telefon ca vrei sa va despartiti si pa frate. Daca tot incontinuare tine la tine va veni sa te caute la tine acasa, va da o gramada de telefoane. daca nu o face nu tinea la tine.

| Deea dYdY a răspuns:

Eu stau la bv, si am o personalitate foarte puternica, in locul tau i-as da papucii, sau as incerca sa fiu la fel de ocupata ca si el.Sigur nu vrea sa se desparta de tine pentru ca are alta si vrea sa le pastreze pe amndoua, intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e ceva vreme intre voi...
poti incerca sa discuti mult mai serios cu el! daca c hiar va iubiti nu irositi totul caci nu are rost...incercati,nu are ce sa se intamplewinking