| victory a întrebat:

dragii mei! am nevoie urgent de ajutorul vostru.deci...am 1 luna de cind ma intilnesc cu un baiat.eu am 15(sunt virgina)el are 18. El vrea ca sa ma mingie in regiunea "zonei intime...insa eu nu vreau...intotdeauna dupa ce ne vedem si din nou ii zic-NU, se supara... ce sa fac? please un sfat. ce sa fac? nu vreau ca sa ne despartim... a mers vb despre inceperea vietii sexuale.si el mi-a zis ca ma asteapta cit timp va fi nevoie...

Răspuns Câştigător
| laraandy a răspuns:

Tragei atentia. spune-i clar ca nu esti pregatita sa faci acest pas si ca nu te simti in largul tau cand vrea sa te mangaie in zona intima.
el la 18 ani vrea numai sex, parerea mea... dar daca esti desteapta pune piciorul in prag, arata-i ca nu esti ca toate cele si ca sa aleaga. ori te asteapta pana esti pregatita. ori pa... daca tine la tine eu zic ca va sta in banca lui... daca nu te va lasa in pace.eu cred ca acum este momentul sa vezi ce da din el.ca apoi daca o sa lasi timpul sa treaca si nu iti dai seama ce este in capul lui...pentru ca daca lasi timpul sa treaca tu il vei iubii f mult si atunci ii vei permite tot.ai grija de tine si fii cu capul pe umeri.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea devreme pentru asemenea mangaieri si o sa va ia valul si vei ajunge sa faci sex inainte de varsta normala, varsta la care inceperea vietii sexuale nu te pune in pericol.
Explica-i partenerului tau ca in mod normal, o femeie nu isi incepe viata sexuala inainte de 17, 5-18 ani, fiindca atunci este varsta la care se maturizeaza colul si nu mai are risc de cancer de col uterin. daca te iubeste si te respecta, te va astepta.

| Flav a răspuns:

Un barbat adevarat niciodata nu-ti va cere mai mult decat tu simti nevoia. Asa cum acum vrea ceva si nu se impaca cu ideea ca nu doresti, gandeste-te mai tarziu ce va urma. Nu-i da un deget, ca-ti va lua toata mana. Trebuie sa te respecte in primul rand, sa gandeasca ca ai o varsta frageda si ca nu esti pregatita pentru astfel de lucruri. Daca nu stie sa spuna pas si sa se abtina, sfatul meu e sa-l lasi, chiar daca nu-ti doresti. Trebuie sa inteleaga ca nu toate fetele sunt la fel, si ca dragostea e mai presus decat cativa hormoni agitati. Daca vrei iubire, trebuie sa respecti.

| Licurici_2296 a răspuns:

Pai sa astepte daca a tot zis. trebuie sa merite sa-ti pierzi virginitatea cu el. ai grija. daca continua sa se supere zi-i pa, dar pana atunci poti incerca sa-i tot ridici mana, nu trebuie sa-i zici neaparat nu, poate va intrerupeti activitatea din momentul respectiv, daca e destept o sa se prinda.
Dar trebuie sa vezi si din alt punct de vedere chestia asta, nu poate nici el sa stea sa se uite la tine, cum "te pregatesti" fara sa participe si el, daca intelegi ce zic. e firesc sa traga putin de tine, pentru ca altfel ar dura mai mult decat ai vrea chiar si tu, si sunt putine sanse sa sari tu efectiv pe el, cand esti pregatita. Ai grija, totul are o limita! happy

| adsfsf a răspuns:

Simplu, spune-i : "Esti prost."

| Brotacelu a răspuns:

Are ganduri din astea... misteru laughing)

I-ai mana usor si ridica-eu mai sus laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu se supara, zi-i in continuare pana cand o sa fii pregatita, se cunoaste ca nu esti pregatita, esti speriata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă te aşteaptă pentru ce te stresează să faceţi dragoste, că nu înţeleg?
În definitiv ce vrea?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca el sustine ca nu se supara, atunci nu vad care e problema
doar in cazul in care el vrea mai mult.ar trebui sa fii constienta de asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...am patit si eu la fel si ce s-a intamplat dupe ce am facut sex? n-em despartit si a mai zis si la toata lumea ca asa sunt baietii...deci eu te as sfatui sa nu fii de acord mai ales ca nu aveti si asa de mult timp de cand sunteti impreuna daca aveati vreo 6-7 luni mai zic si eu dar asa e prea devreme!

| iulitutu a răspuns:

Lasa-l sa puna mana ca daca nu il lasi poate crede ca ai un alt iubit si...