| AdelinFloris1996 a întrebat:

Buna ziua!
Am o problema, nu stiu cum sa-i mai zic dar sa incerc sa incep.
Deci am o relatie de un an si o luna cu o tipa, are 19 ani eu am 22 si problema noastra apare in viata sexuala, ea e inca virgina, am tot discutat despre inceperea vietii sexuale si ea nu isi doreste asa de nici un fel, spune ca lucrurile astea nu sunt facute pentru ea si pe langa asta am de ales ori raman cu ea impreuna si raman abstinent ori ne despartim, lucruri care mie pur si simplu nu mi se par normale si de asta imi doresc sa primesc un sfat de la voi. E foarte rezervata la atingeri, n-am voie sa pun mana peste tot si sincer sa zic o singura data am dezbracat-o dar foarte greu.
As vrea sa-mi spuneti si mie ce sa fac in cazul acesta.
Multumesc frumos

19 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lasa o in pace ca asa este mai bine, sexul se face NUMAI după căsătorie, niciodată înainte. Însoara te cu ea si după poti face sex cît vrei cu ea.

| Divia047 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Du-te într-un loc cu credința ta, sunt mii de oameni care nici nu vor să se căsătorească înainte de sex inclusiv eu

| ania a răspuns:

Dacă o iubesti i.a.o de nevastă.pe urmă sigur va dori să facă sex.

| Werrich a răspuns (pentru ania):

Nu mai suntem în 1900 toamna, suntem în 2020, mai verificați calendarul!

| LoveSleep a răspuns (pentru Werrich):

E imoral sa o fu ti inainte de casatorie, dar e moral sa te casatoresti cu ea doar sa o fu ti.
Are sens.

| Werrich a răspuns (pentru LoveSleep):

După căsătorie imbarligarea e binecuvântata laughing

| ania a răspuns (pentru Werrich):

Ce e bine și ce e rău în materie de sex decide Creatorul organelor noastre sexuale nu calendarul.

| RoCkKiD a răspuns:

Simplu, gaseste un loc linsitit, unde nu puteti fi deranjati si spune-i direct si fara ocolisuri ca sexul e un lucru important pentru tine. O intelegi ca inca nu e pregatita dar sa iti spuan cand ar fi.

Daca iti zice ca ca nu stie sau ca nu e sigura, fugi si nu te uita inapoi, esti prea tanar ca sa iti freci tineretea cu ea.

Daca iti spune ca ar vrea dar ii e frica, spune-i ca o puteti lua pas cu pas. Incepeti cu atingeri, continuati de masturbarea reciproca eta. Nu trebuie sa sariti direct la sex.

Daca iti spune ceva peste 6 luni eu iar as lasa-o pentru ca n-ai nici o garanti ca nu iti pierzi vremea si in 6 luni zice iar ca nu e gata.

| mihai69 a răspuns:

Nu cred că ai ce să faci, las-o să moară fată mare.

| Emilian65 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, accepta-i mofturile. Cu timpul va renunta la ceste mofturi si va ceda la dorintele tale.

| cristimihailov a răspuns:

Alegi alta

| Nemessys a răspuns:

Eu în locul tău nu as fi în stare sa stau atâta după o complexata ca aia. Respecta-ți timpul amice și căuta-ți o femeie cu care poți avea o relație normala.

| Goete a răspuns:

Ii explici ca nu mai. poti, ori iti face laba macar ori... tu decizi, ti-o faci tu sa mergi la alta

| MValentin a răspuns:

Uite cateva sfaturi
1. Fa o sa aiba încredere in ea
2. Fa asa fel incat sa dai de inteles ca singura improanta atentie o ai doar asupra ei
3. Fa o sa se simta precum ii esti mai mult decat un iubit, intelegi tu dupa caz
4. Nu tot presa acest subiect, deoarece tot predand o o sa se simta aiurea si va fi naspa...
Ramane sa ii oferi lucrurile acestea inca o anumita vreme si actul sexual sau pettingul se va întâmpla candva. Crede-ma dupa ce o va face odata, isi va schimba mentalitatea

| Bariel a răspuns:

E posibil sa fie asexuala, chiar daca e o raritate. Ce inseamna? Nu are nici o orientare sexuala, o dezgusta actele sexuale. Poti cauta pe internet mai multe detalii

| Cineva797406016386 a răspuns:

Zâi că vrei copii, funcționează chiar funcționează

| Stegman a răspuns:

Du te la alta.

| Dani6421 a răspuns:

Poate a avut o intamplare in trecut prin care si-a pierdut virginitatea vreun accident ceva sau chiar poate s-a intamplat si regreta asta ca era mai mica si mai prostuta pe atunci sau multe alte posibile circumstante cum patesc 60% dintre fete si de atunci traieste cu gandul si frica ca nu mai este virgina si se fereste de asa ceva spunand la toti ca e virgina si chestii de astea, ti-o spun din proprie experienta iar din spusele tale reiese cam mult ceea ce cred eu pentru ca daca iubesti si ai o relatie stabila nu-i poti spune baiatului ca-l parasesti doar pentru ca el vrea sa faceti ceva mai mult de a tat mai ales daca ai si ceva luni poate ani impreuna cu ea, e prea setata pe despartire si ar renunta prea usor pentru asa ceva deci exista 3 variante, 1 ori aveti putin impreuna si nu exista sentimente etc, 2 s-a intamplat ceva in trecut sau in final 3 chiar e virgina si trebuie sa mai astepti ceva timp ceea ce ar fi si asta anormal dar daca dadeai mai multe detalii despre relatie puteam sa-mi fac o parere mai buna.

| Divia047 a răspuns:

Probabil e asexuală ( nu își dorește viață sexuală )