| anonim_4396 a întrebat:

e posibil sa fiu insarcinata daca menstruatia mi-a intarziat 10 zile? :-ss sunt disperata, cand am facut sex cu prietenul meu m`am protejat, dar ultima data a fost neprotejat insa nu a ejaculat in mine.trebuie sa mai mentionez ca decurand am trecut printr`o perioada foarte stersanta din viata mea... m`am despartzit de pr meu si tot timpul imi era frica sa nu ne intalnim si sa se ia de mine straight face va rog sa ma ajutati! se poate sa fie intarziere de la stres? am fost cam stresata in ultima vreme...nu stiu ce sa fac.nu am simptome ca as fi insarcinata, doar secretia vaginala e cateodata mai abundenta.multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
| dariaelena a răspuns:

Hey eu zic sa stai calma.Si sa iti cumperi un test de sarcina, pentru a fi sigura.Eu crd ca nu esti insarcinata,e mai mult ca sigur din cauza stresului, k te'ai despartit de prieten, ca nu ti'a venit.Eu sper ca te'am ajutat si sa nu uiti de test:*...

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca ai deja 10 zile de intarziere a menstruatiei, fa un test de sarcina, acesta e singurul care te va lamuri daca esti gravida sau nu.

| Lilia2621 a răspuns:

Pai odata ce ti s-a inceput menstruatia nu ai cum sa fii insarcinata. Menstruatia ti-a instirziat din alte motive, dar nu si din cauza sarcinii. Femeia insarcinata nu are ciclu in cele 9 luni de sarcina. Pa.happy sa nu te ingrijorezi

| ciresik80 a răspuns:

Am patit si eu acelasi lucru fa-ti un test de sarcina si nu te mai stresa pentru ca stresul iti afecteaza mult declansarea menstrei.

| Bebiix a răspuns:

Alina_2621 nu prea amintelesce vrei sa spuihee hee poti sa mai scrii odata mai explicithappy cumadica "pai odata ce ti s`a inceput menstruatia?"

| Bebiix a răspuns:

Mersi tuturor...am scapat de grijahappy doar a intarziathee hee

| aurasauras a răspuns:

Fa un test de sarcina, cumpara din farmacie sau din plafar si te linistesti.

| Katea148 a răspuns:

Aceasta nu da dovada ca esti insarcinata poate ca ai racit dese ori poate sa fie de la asta, am patit si eu asa cewa...