| 2012 a întrebat:

am si eu o problema, sau cel putin asa cred.Pe data de 5 iunie am avut contact sexual neprotejat dupa care si-a pus prezervativul.Nu a ejaculat in mine.Prietenul meu nu e o persoana care isi da drumul usor ii trebuie cateva ore bune. mi-a venit menstruatia luna trecuta pe 20.Luna aceasta mi-a intarziat si sunt ingrijorata.
Din ce cauza poate fistraight face? ajutati`macrying[mentionez ca in ultima vreme sunt foarte stresata nici nu mai pot dormi noaptea.]

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

5 iulie era in perioada cea mai fertila. Asadar, daca partenerul tau nu a ejaculat, ramane un risc de aproximativ 27% de sarcina, risc deloc neglijabil. Fa un test de sarcina din prima urina de dimineata si repeta-l a doua zi. Daca ambele sunt negative, atunci trebuie sa ajungi cat mai repede la ginecolog, fiindca o intarziere de 10 zile in absenta sarcinii e semnul unei dereglari serioase.

| lyrics a răspuns:

Mmm.st sanse si sa fii insarcinata.
nu uita de lichidul pre'ejaculator.
adica contsine si dumnealui catsiva spermatozoizi. fa'tsi un test.
sarcina nu e singura cauza pentru intarzierea menstruatsiei.
poate fi si stres sau dereglari hormonale
>:d<

| foxi a răspuns:

Te protejezi. ori nu! ce este aia... pui. scoti! decat sa fii stresata apeleaza la anticonceptionale recomandate de medic!

| Sele a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... Daca nu a ejaculat in tine nu cred... Poate iti intarzie din cauza stresului